Dziesięcioletni pływak z tarnobrzeskiego Delfina Szymon Sekulski uzyskał najlepszy wynik w Polsce w tym roku!

(PISZ)
Szymon Sekulski stanął na najwyższym stopniu podium zawodów rozegranych w Warszawie. Archiwum prywatne
Piękny sukces odniósł młody zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg Szymon Sekulski, który uczestniczył w Ogólnopolskich zawodach pływackich "Od młodzika do Olimpijczyka", które rozegrane zostały w Warszawie.

Podopieczny trenerki Angeliki Michalik zajął pierwsze miejsce w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zwyciężając z wynikiem 33,06 sekundy. Jest to wyniki uzyskany na długiej 50-metrowej pływalni. Szymek jest uczniem czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu, ale zgodnie z rokiem urodzenia, jest zawodnikiem 10-letnim. Wynik przez niego uzyskany ma sporą wartość sportową.

- Po sprawdzeniu w bazie danych jest to najlepszy wynik w Polsce na basenie 50 metrowym uzyskany w 2015 roku. Bardzo nas to cieszy i zapewne zdopinguje samego zawodnika jak i jego rówieśników do systematycznej pracy treningowej. Mamy w naszym klubie wielu zdolnych zawodników i zawodniczek - powiedziała nam Angelika Michalik.