Siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali AZS Olsztyn i zajęli 9 miejsce w PlusLidze

/W.Ł./
Robert Prygiel (z prawej) w piątek obchodził urodziny. Siatkarze zagrali dla swojego trenera i wygrali mecz. Łukasz Wójcik
Dobiegł końca sezon 2014/ 2015 w PlusLidze. Siatkarze Cerradu Czarnych Radom zajęli dziewiąte miejsce. W piątek w meczu o tę lokatę w PlusLidze pokonali w Radomiu AZS Olsztyn 3:0.

Cerrad Czarni Radom 3
AZS Indykpol Olsztyn 0
25:21, 25:19, 25:12.

Cerrad Czarni: Kampa, Bołądź, Westphal, Żaliński, Pliński, Grzechnik, Kowalski (libero) oraz Gutkowski, Kędzierski, Grobelny, Wachnik, Oivanen.

AZS Indykpol: Dobrowolski, Adamajtis, Łuka, Bednorz, Hain, Zniszczoł, Potera (libero) oraz Zatko, Cabral, Zajder, Ogurcak, Bik.

Sędziowali: Andrzej Kuchna (Gliwice), Marek Heyducki (Puck).

MVP meczu: Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom).

Widzów: 1500.

Dziewiąte miejsce zajęła drużyna Cerradu Czarnych Radom w PlusLidze w sezonie 2014/ 2015. To jest wynik słabszy w porównaniu do przedniego sezonu o dwa miejsca. Dlatego optymizmu w radomskim klubie nie ma.
Radomska drużyna nie wykonała planu minimum, czyli zajęcia co najmniej ósmego miejsca na zakończenie sezonu.
W klubie mówi się o zmianach. Pierwsze decyzje mają już być znane na początku przyszłego tygodnia.
Czekamy co powie Mariusz Szyszko, prezes radomskiego klubu. Jaki będzie budżet klubu, kto poprowadzi zespół w nowym sezonie, który z siatkarzy odejdzie, a kto przyjdzie nowy. Jakie cele zostaną postawione na nowy sezon przed radomskim zespołem.

Przed meczem miała miejsce bardzo miła uroczystość. Marek Romanowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Cerrad Czarni podziękował za doping kibicom w całym sezonie i wręczył okazały puchar dla Bartłomieja Bołądzia, który zdaniem Rady Nadzorczej był najlepszym siatkarzem radomskiej drużyny w sezonie 2014/ 2015.

Gdy na drugiej przerwie technicznej w pierwszym secie radomianie prowadzili 16:8, wydawało się na łatwy wygrany set radomian. AZS zerwał się do gry i po kilku minutach przegrywał tylko 22;20. Ostatni e piłki należały do Czarnych. W drugiej partii goście dotrzymywali kroku gospodarzom tylko do momentu kiedy na zagrywce pojawił się Wojciech Żaliński, który posłał dwa asy i odebrał chęci do gry AZS. Seta zakończył atakiem Żaliński.

Ostatnia partia meczu bez historii. Radomianie momentami bawili się z rywalem. Mecz zakończył i cały sezon Bartek Bołądź. On też zgarnął nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Trener Andrzej Kowal podał listę 36 siatkarzy powołanych do szerokiej kadry Polski B na sezon 2015. Pierwsze zgrupowanie szkoleniowe rozpocznie się 17 maja w Krośnie. Reprezentacja przygotowuje się do Igrzysk Europejskich w Baku i Ligi Europejskiej, którą zakończy Final Four w Polsce. W składzie znalazło się aż pięciu siatkarzy Cerrad Czarnych, rozgrywający Michał Kędzierski, przyjmujący Jakub Wachnik, atakujący Bartłomiej Bołądź, środkowy Bartłomiej Grzechnik, libero Adam Kowalski. Powołanie do sztabu szkoleniowego otrzymał nasz trener Robert Prygiel.

Wcześniej powołanie do kadry A trenera Stephane Antigi na rozgrywki Ligi Światowej otrzymali dwaj radomscy siatkarze, Michał Kędzierski i Bartłomiej Bołądź. Obaj 27 kwietnia zaczną zgrupowanie w Spale wraz z całą kadrą.

Zdaniem trenera
Robert Prygiel, Cerrad Czarni Radom: - Mecz bez historii. Zajęliśmy dziewiąte miejsca, ale wiadomo, że nie jesteśmy, a ja szczególnie zadowoleni. We wrześniu, kiedy zaczynaliśmy sezon, plany były inne. Co do meczu, to pokazał on, jak można się cieszyć z siatkówki. Jestem zadowolony z postawy zespołu, który pokazał dobrą siatkówkę. Wygraliśmy w trzech setach i to jest bardzo ważne. Dziękuję kibicom za doping w tym meczu, jak i całym sezonie.

Warto dodać, że w piątek trener Robert Prygiel obchodził urodziny i cała drużyna sprawiła mu bardzo fajny prezent. My także przyłączamy się do życzeń. Panie trenerze, dużo, dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego.