Korona Kielce - KSZO Junior Ostrowiec 1:1 w Centralnej Lidze Juniorów (WIDEO, zdjęcia)

(SAW)
W derbowym meczu piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce zremisowała z KSZO Junior Ostrowiec 1:1.
Korona Kielce – KSZO Junior Ostrowiec 1:1

Korona Kielce - KSZO Junior Ostrowiec 1:1

Korona Kielce - KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:0)

Bramki: Krzysztof Słaby 35 - Michał Rutkowski 47.

Korona: Gorzelański - Jasiak, Załęcki, Kwiatek, Kolasa (70. Tasarz) - Uniat (60. Kowalczyk), Smoleń, Gębalski - Krzymieński, Słaby (80. Mokocki), Zawierucha.

KSZO: Kozłowski - Piątkowski, Kwiatkowski, Świątek, Rutkowski - P. Jedlikowski, Mężyk, Świrk (80. J. Jedlikowski), Madej (59. Wochniak) - Wąs - Bełczkowski (90 Chaba).

KSZO Junior na wiosnę jeszcze nie przegrał meczu i w Kielcach również nie dał się pokonać, zdobywając 11 punkt w tym roku. I trzeba przyznać, że to podopieczni trenera Walde-mara Domagały byli bliżej wygranej, gdyż w drugiej połowie stworzyli kilka okazji, a po dwóch z pustej bramki po stałych fragmentach gry wybijał piłkę stojący przy słupku Krzysztof Sła-by. Gościom grało się jednak łatwiej, gdyż od 64 minuty mieli na boisku jednego zawodnika więcej, gdy drugą żółtą i w kon-sekwencji czerwoną kartką ukarany został Smoleń.

Pierwszą sytuację miał KSZO, ale w 18 minucie Kamil Beł-chowski nie opanował piłki, po tym jak wyszedł sam na sam z bramkarzem Korony.

Kielczanie zdobyli prowadzenie w 35 minucie gdy po wrzutce Michała Kolasy piłkę przyjął Krzysztof Słaby i uderzył lewą nogą.

KSZO wyrównał w 47 minucie po rzucie wolnym , a gola uderzeniem głową zdobył Michał Rutkowski. Ten sam zawodnik uderzył w podobnej sytuacji w 63 minucie, ale piłka przeszła minimalnie obok słupka.

- Wydaje mi się, że dziś byliśmy o tę jedną bramkę lepsi i szkoda, że nie udało się wykorzystać kilku dobrych okazji. Zdo-byliśmy 11 punkt na wiosnę i nadal walczymy o utrzymanie - podsumował trener KSZO Junior Waldemar Domagała.

- Nie był to mecz stojący na wysokim poziomie, sporo było w nim natomiast serca i fantazji. Liczyliśmy na zwycięstwo, skończyło się remisem, ale po stracie jednego zawodnika cięż-ko było nam już zaskoczyć przeciwnika, który gra teraz dużo lepiej niż jesienią i świadczą o tym wyniki - przyznał Cezary Ruszkowski, trener Korony.

W innych meczach: Legia Warszawa - MKS Polonia Warszawa 3:0, Stal Rzeszów - Stal Mielec 0:0, Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:2 , Wisła Puławy - Stomil Olsztyn 1:1, Wisła Kraków - ŁKS Łódź 3:2, GKS Bełchatów - ŁKS 1926 Łomża 0:0, Motor Lublin - Olimpia Elbląg 4:1.

W następnej kolejce, 25-26.04: KSZO - Motor, ŁKS Łódź - Korona.