Kobiece derby Radomia na remis

/SzS/
Wiktoria Kuciewicz (z lewej) zdobyła bramkę dla Czwórki
Wiktoria Kuciewicz (z lewej) zdobyła bramkę dla Czwórki Ł. Wójcik
W pierwszoligowych derbach Radomia kobiet, padł remis 2:2. Emocji było równie dużo co w jesiennej potyczce, gdy padł wynik 3:3. Szkoda tylko, że remis tak naprawdę nikomu zbytnio nie pomógł. Obie radomskie drużyny będą musiały wiosną zaciekle walczyć o utrzymanie w lidze. Sytuacja jest trudna.

Sportowa Czwórka Radom - Zamłynie ZAKombud SA Radom 2:2 (2:1)
Bramki: Kuciewicz 13, Wesołowska 34 - Ścibisz 44, Peszko 53
Czwórka: Walaszek - Mućka, Stefańska, Jaworska, Szymczyk, Zielińska, Gąsieniec, Kuciewicz, Płóciennik, Wesołowska, Nowakowska oraz Seweryn, Wasiluk.
Zamłynie: Snopczyńska - Marcinkowska, Dobrowolska, Różalska, Leśniewska, Janas, Tkaczyk, Okrój, Ścibisz, Rojek, Wieczorek oraz Boruch, Kupidura, Peszko, Rusinowicz.

Mecz rozegrano na stadionie przy ul. Struga. Pojednek stał na dobrym poziomie, chociaż przenikliwe zimno wystraszyło kibiców. Jesienią mecz oglądało około 400 osób, teraz przyszła ledwie 100 widzów. Już w 8 minucie Oliwia Janas mogła dla Zamłynia otworzyć wynik. Tak się jednak nie stało i dwie bramki zdobyła Czwórka. Przy obu duży udział miała Wiktoria Kuciewicz.
“Zamłynianki" nie poddały się i jak przystało nam mecz derbowy walczyły o zmniejszenie rozmiar porażki. Zdobyły przed przerwą kontaktową bramkę.
Drugą połowę również lepiej zaczęły podopieczne trenera Andrzeja Pluty. W 53 minucie Paulina Peszko wpadła w pole karne, w sytuacji sam na sam z bramkarką Czwórki"dziubnęła" piłkę po ziemi i ta wpadła do siatki.
Ostatnie 20 minut to znowu dominacja Czwórki, która miała bardziej dogodne sytuacje. Piłke z linii bramkowej wybiła między innymi w samej końcówce Aleksandra Dobrowolska. Emocji z obu stron było bardzo dużo. Remis nie daje jednak spokoju.
W następnej kolejce Zamłynie zagra na swoim boisku z Unifreeze Górzno. Rywalki wiosnę zaczły fatalnie, więc radomianki mają duże szanse na to, aby podreperować bilans bramkowy.
Ciężki pojedynek na wyjeździe czeka Czwórkę. “Luksiary"w Koninie zagrają z rezerwami Medyka.

W innych meczach kolejki: Sztorm Gdańsk - Medyk IIKonin 2:0, Błękitni Stargard Szczeciński - UKSSMSŁódź 0:6, Unifreeze Górzno - Stomil Olsztyn 1:3, Praga Warszawa - Polonia Poznań 2:2.
1. Sztorm Gdańsk 12 33 33:13
2. UKSSMSŁódź 12 30 51:9
3. Polonia Poznań 12 27 37:12
4. Praga Warszawa 12 23 34:16
5. Medyk IIKonin 12 19 37:17
6. Unifreeze Górzno 11 12 17:22
8. Stomil Olsztyn 12 9 9:41
7. Czwórka Radom 11 7 15:31