Zawodniczka Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola wyróżniona (zdjęcia)

/ARKA/
Patrycja Jednacz z Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola razem z  trenerem Marcinem Kasprowiczem.
Patrycja Jednacz z Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola razem z trenerem Marcinem Kasprowiczem. Arkadiusz Kielar
Na stadionie przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli rozgrywane były wojewódzkie finały piłkarskiego turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Organizatorzy imprezy w naszym mieście to między innymi piłkarski podokręg w Stalowej Woli i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Ogłoszenie wyników turnieju o Puchar Tymbarku

Ogłoszenie wyników turnieju o Puchar Tymbarku w Stalowej Wol...

W rywalizacji zespołów do lat 12 najlepsza okazała się Akademia Piłkarska Stalowa Wola, która w finale ograła SP 9 Dębica 5:0. Najlepszą zawodniczką turnieju została Patrycja Jednacz, a królową strzelczyń Alicja Dańko (obie AP Stalowa Wola). Obecny na turnieju w Stalowej Woli Marcin Kasprowicz, m. in. trener reprezentacji Polski kobiet do lat 19, ogłosił, że powołuje Patrycję Jednacz na letnie zgrupowanie, na którym pojawią się najbardziej utalentowane zawodniczki w Polsce w jej wieku. Zespół AP Stalowa Wola dzięki wygranej w wojewódzkim finale wystąpi w finale ogólnopolskim turnieju o Puchar Tymbarku w Warszawie, zaplanowanym od 30 kwietnia do 2 maja.

W rywalizacji do lat 12 chłopców trzecie miejsce zajęła Trójka Stalowa Wola, najlepszym strzelcem turnieju w tej kategorii wiekowej był Igor Fedejko (Stalowa Wola).

W rywalizacji drużyn chłopców do lat 8 trzecie miejsce zajął UKS Stalowa Wola, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Wiktor Ludian (Stalowa Wola). W finale dziewcząt ekipa SP nr 8 Krosno pokonała UKS Orlęta Pysznica 5:0.

W rywalizacji drużyn do lat 10 wśród chłopców triumfował Orlik Nowa Dęba, pokonując w finale UKS Stalowa Wola 4:2. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Ernest Trela (Nowa Dęba), najlepszym strzelcem był Konrad Siwiec (Stalowa Wola). Wśród dziewczynek drużyna SP Łowisko pokonała w finale UKS 1 Kolbuszowa 2:0, najlepszą zawodniczką została Anna Puzio (Kolbuszowa).

Najlepsze drużyny XV edycji rozgrywek poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie bezpośrednio przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Lechem Poznań. Nagrodą główną będzie Puchar Tymbarku oraz wyjazd na jeden ze szlagierowych meczów piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas swojej 15-letniej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego.