Złoty medal biegaczek z Obrazowa

Dorota Kułaga
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie zdobyły złoty medal w biegach przełajowych, które odbyły się w Rytwianach. Archiwum prywatne
Uczniowie Zespołu Szkół w Obrazowie brali udział w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody po raz kolejny odbyły się na terenach leśnych Klasztoru Pokamedulskiego w Rytwianach.

Frekwencja dopisała. W sumie w zawodach, we wszystkich kategoriach wiekowych, wystartowało ponad 900 osób, a biegi ukończyło 800 zawodniczek i zawodników.

Miłą niespodziankę sprawiła drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie, która wywalczyła mistrzostwo województwa świętokrzyskiego. Indywidualnie bardzo dobrze spisała się Sara Spiegel, która zdobyła srebrny medal, Dominika Stąpór została sklasyfikowana na szóstej pozycji, a Julia Marzec na ósmej.

-Wszystkie dziewczyny punktowały, a wycięstwo cieszy tym bardziej, że nasze zawodniczki pokonały 19 innych szkolnych reprezentacji, Sara na trasie wyprzedziła natomiast ponad 140 rywalek. Cała drużyna udekorowana została złotymi medalami i pamiątkowym pucharem. Dziewczyny zapisały się więc złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły. Ciężka praca przez całą jesień i zimę na lekcjach i dodatkowych zajęciach sportowych w ramachogólnopolskiego programu MultiSport przyniosła wspaniałe efekty. Niech to będzie przykład dla wszystkich tych, którzy marzą o zdobywaniu medali - mówiła Katarzyna Marzec, opiekunka medalistek z Obrazowa.

Gimnazjalistki w składzie: Natalia Niezgody, Karolina Malec, Jola Zimnicka, Wiktoria Spiegel, Julia Bartosz i Diana Kula zajęły jedenaste miejsce w gronie 16 ekip. -Wszystkim dziewczynom należą się brawa za wolę walki i pokonanie kilometrowej trasy. Za rok na pewno będzie lepiej - dodała Katarzyna Marzec.

Chłopcy z IV klasy z Obrazowa zajęli kolejno: 18 miejsce - Dominik Witkowski, 26 - Radek Juda i 32-Kuba Wilczewski. Dodajmy, że w opiece nad sportową ekipą z Obrazowa pomagała Edyta Trznadel.