Julia Szymkiewicz była najlepsza w Biegu Ulicznym

Dorota Kułaga
Julia Szymkiewicz (z lewej) wygrała bieg gimnazjalistek na 1000 metrów. Nagrodził ją Wojciech Dębski, dyrektor MOSiR. Aleksander Piekarski
Blisko 600 osób uczestniczyło w XII Biegu Ulicznym o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz IX Integracyjnym Biegu Przełajowym w parku miejskim w Kielcach.

Rywalizację w parku miejskim z zainteresowaniem śledził Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. On też, razem z Bogumiłem Bujakiem ze Startu Kielce, dekorował zawodników, którzy zajęli miejsca na podium.

W gronie gimnazjalistek, które rywalizowały w biegu na 1000 metrów, triumfowała Julia Szymkiewicz z Publicznego Gimnazjum Małogoszcz, wyprzedziła Patrycję Banaś z Gnojna i Weronikę Kupisz z Gimnazjum 10 Kielce. Julia Szymkiewicz potwierdziła, że drzemie w niej spory potencjał i jest liczącą się lekkoatletką w rywalizacji gimnazjalistek.

Jeśli chodzi o inne starty naszych lekkoatletów, w VIII Półmaratonie Dąbrowskim w Dąbrowie Górniczej najlepszy był Kenijczyk - Rop Abel Kibet. Wygrał z czasem 1:06.42. Na wysokim ósmym miejscu w mocnej stawce rywali uplasował się Dariusz Starzyński z Sędziszowa z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 1:15.25. W kategorii wiekowej 40-latków nasz zawodnik sklasyfikowany został na drugiej pozycji.
Zbliża się też XXIII Międzynarodowy Półmaraton Świętokrzyski imienia redaktora Mieczysława Kalety. Zostanie rozegrany 23 maja, tradycyjnie już będzie mu patronować redakcja "Echa Dnia". Start do biegu nastąpi w Krasocinie i przez Czostków, Gruszczyn, Występy, Bukowę, Skorków,

Leśnicę biegacze wbiegną na metę, która będzie na małogoskim Rynku.

W biegu głównym wystartuje ponad 200 zawodników z Polski i zagranicy. - Udział w naszej imprezie zapowiedzieli już najlepsi polscy maratończycy. Tradycyjnie już będą zawodnicy z Kenii, Etiopii i kilku innych państw. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze i bieg dostarczy nam wiele emocji - powiedział Włodzimierz Zawalski, organizator XXIII Międzynarodowego Półmaratonu Świętokrzyskiego imienia redaktora Mieczysława Kalety.