Porażka piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie. Drugie miejsce się oddala

/PK/
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie przegrali u siebie z Siódemką Legnica 22:29 i zajęcie przez nich drugiego miejsca w grupie B pierwszej ligi stoi pod dużym znakiem zapytania.

KSSPR Końskie - Siódemka Legnica 22:29 (12:18).

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Mastalerz 4, Sękowski, Rurarz, Słonicki, Bodasiński, Maleszak, Napierała 9 (2), Pilarski 1, Szczepanik 1, Matyjasik 2, Smołuch 4, Janus 1.

Konecczanie mogli sobie zapewnić drugie miejsce w rozgrywkach, dające im prawo gry w barażach o awans do PGNiG Superligi. W meczu z Siódemką wystarczał im do tego remis. Niestety, drużyna trenera Michała Przybylskiego po bardzo słabej grze wyraźnie uległa legniczanom. Siódemka zrównała się z KSSPR liczbą punktów, ale wyprzedziła nasz zespół dzięki lepszemu bilansowi spotkań z nim (w pierwszej rundzie w Legnicy drużyna z Końskich wygrała dwiema bramkami). Oznacza to, że o drugim miejscu w grupie zadecyduje ostatnia kolejka. Siódemka jest w zdecydowanie lepszej sytuacji, bo gra u siebie z Viretem Zawiercie, a KSSPR zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Piekary Śląskie.

W sobotnim meczu zespół z Legnicy prowadził od początku do końca. Decydujące były akcje, które nastąpiły przy stanie 7:8 w 14 minucie. Goście zdobyli aż siedem bramek z rzędu, korzystając z chaotycznej i nieskutecznej gry naszego zespołu. Nie inaczej wyglądała gra po przerwie. W 34 minucie gospodarze przegrywali 12:21 i wiadomo było, że już nie dadzą rady odrobić strat.

W innych meczach: Ostrovia Ostrów Wlkp. - PE Gwardia Opole 24:25 (11:13), Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów 28:29 (11:15), Czuwaj Przemyśl - 35:24 (20:11), Olimpia Piekary Śl. - AZS Uniwersytet Zielona Góra - Szczypiorno Kalisz 34:23 (15:13), ŚKPR Świdnica - Olimp Grodków 25:19 (15:11), KSZO Odlewnia Ostrowiec św. - SPR Tarnów 35:29 (19:11).

1. Gwardia Opole 26 52 885-625
2. Siódemka Legnica 25 35 724-678
3. KSSPR Końskie 25 35 749-677
4. Olimp Grodków 25 30 671-622
5. Czuwaj Przemyśl 25 27 735-728
6. Olimpia Piekary 25 26 703-705
7. KSZO Odlewnia 25 25 714-725
8. SPR Tarnów 25 21 698-764