Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce pokonali Górnika Zabrze 38:28. W finale Pucharu Polski zagrają z Wisłą Płock (WIDEO, relacja live)

/PK/
Sławomir Stachura
W półfinale, rozegranym na warszawskim Torwarze, kielczanie pokonali Górnika Zabrze 38:28. W finale Pucharu Polski zagrają z Wisłą Płock, która pokonała Azoty Puławy. Relacja live z wielkiego finału od 17.30 w portalu www.echodnia.eu.

Vive Tauron Kielce - Wisła Płock. Relacja live - zapraszamy od 17.30

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce awansowali do niedzielnego wielkiego finału Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Orlenem Wisłą Płock. W półfinale, rozegranym na warszawskim Torwarze, kielczanie pokonali Górnika Zabrze 38:28.

Vive Tauron Kielce - Górnik Zabrze 38:28 (18:15)

Vive Tauron: Sego (1-30 min, 5 obron), Szmal (31-60 min, 5 obron) - Strlek 4, Jachlewski 4 - Bielecki 8 (2), Chrapkowski 1 - Rosiński, Zorman 3, Tkaczyk 1 - Buntić 3 - Reichmann 6, Cupić 4 (1) - Musa 2, Aginagalde 1, Grabarczyk 1.

Górnik: Kicki (1-30 min, 6 obron), Kornecki (31-60 i na dwa karne, 4 obrony) - Buszkow 2, Tatarnicew 5, Kuchczyński, Niewrzawa 6 (1), Niedośpiał 1, Jurasik 6, Gromyko 5, Orzechowski 1, Tomczak 2, Bednarczyk.

Karne. Vive Tauron: 3/3. Górnik: 1/3 (Sego obronił rzut Jurasika, Szmal obronił rzut Niewrzawy). Kary. Vive Tauron: 6 minut (Chrapkowski, Grabarczyk, Musa po 2). Górnik: 4 minuty (Buszkow, Niewrzawa po 2).

Sędziowali: A. Rajkiewicz, J. Tarczykowski (Szczecin). Widzów: 4000.

Przebieg: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:7, 9:7, 9:10, 15:10, 15:11, 16:11, 16:13, 17:13, 17:15, 18:15 - 18:16, 21:16, 21:17, 22:17, 22:18, 24:18, 24:20, 27:20, 27:21, 28:21, 28:22, 29:22, 29:23, 30:23, 30:25, 32:25, 32:27, 37:27, 37:28, 38:28.

Źródło: PGNiG

Oba zespoły przystąpiły do meczu osłabione. W Górniku zabrakło kontuzjowanych Marka Daćki, Adama Twardo, Sebastiana Suchowicza i Michała Kubisztala, w zespole mistrzów Polski nie zagrali Krzysztof Lijewski i Michał Jurecki. Pierwszy jest od dłuższego czasu kontuzjowany, drugi w tym tygodniu chorował. Obaj wyszli jednak na rozgrzewkę.

Kielczanie dobrze zaczęli mecz, grając mocno w obronie, zmuszając "górników" do prostych błędów w ataku i kontrując. Potem jednak sami zaczęli popełniać błędy, grać nieskutecznie i wypracowana na początku meczu przewaga zaczęła topnieć. Mało tego, w 18 minucie po golu Bartłomieja Tomczaka zespół z Zabrza objął prowadzenie 10:9. 11-krotni zdobywcy Pucharu Polski na kilka minut przestali grać oszczędnie i to wystarczyło do zdobycia sześciu bramek z rzędu.

Po przerwie zabawa w kotka i myszkę trwała jeszcze przez kilkanaście minut. Przewaga kielczan cały czas była bezpieczna, ale zdecydowanie urosła w ostatniej fazie meczu, kiedy zmęczeni zabrzanie zaczęli popełniać horrendalnie dużo błędów. To karmiło kieleckie kontry, z pomocą których drużyna trenera Tałanta Dujszebajewa powiększyła przewagę do dziesięciu goli.

Zespoły z Płocka i Kielc zmierzą się w wielkim finale Pucharu Polski

Orlen Wisła Płock awansowała do ścisłego finału rozgrywanego w warszawskim Torwarze Final Four Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. W niedzielę płocczanie zagrają o główne trofeum z Vive Tauronem Kielce.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 40:37 (23:18)

W niedzielę o godzinie 17.30 płocczanie zagrają o Puchar Polski z Vive Tauronem Kielce, które w pierwszym półfinale pokonało Górnika Zabrze 38:28. O godzinie 15 o trzecie miejsce zagrają Azoty i Górnik.

Szmal: Zabrzanie nie wytrzymali tempa. Mieliśmy przewagę fizyczną i szerszą ławkę rezerwowych