III liga kobiet. Trzynastka szczęśliwa dla lidera

(kar)
W weekend odbyły się mecze 9. kolejki trzeciej piłkarskiej ligi kobiet. Wysokie zwycięstwo odniósł lider Sparta Daleszyce, który rozgromił UKS Iwaniska aż 13:0. Cztery gole w tym meczu strzeliła Kamila Komisarczyk.

Stal Kunów - Orlicz Suchedniów 7:0 (4:0)

Bramki: Aleksandra Pawlik 15, 57, Natalia Góra 20, Anna Szostak 28, Maja Dąbrowska 34, Lilla Jamska 71, 76.

Stal: Jagieła - Ostrowska (60. Krupka), Sławek, Barańska, Gębusia (60. Ożdżyńska) - Jamska, Pawlik, Szostak, Zimak (45. I. Wiśnios) - Dąbrowska (72. Wolska), Góra (70. Frejlich).

W 70 minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał Moniki Sławek obroniła bramkarka zespołu z Suchedniowa. - Mieliśmy wyraźną przewagę. Nasza bramkarka nie miała żadnej interwencji. Zagraliśmy dużo lepiej niż przed tygodniem. Cały czas walczymy o pierwsze miejsce w lidze - mówił Jarosław Jałocha, trener Stali.

Zwycięstwo zawodniczki Stali zadedykowały trzem swoim koleżankom, jubilatkom: Aleksandrze Pawlik, Julii Barańskiej i Monice Sławek.

Wisła Nowy Korczyn - Hetman Włoszczowa 2:1 (1:0)

Bramki: Karolina Ciurlik 38, 68 - Julia Kwasniuk 55.
Wisła: Religa - Kusion, Winciorek, Bartusiak, Borzęcka - Skinder, Jurecka, Ciurlik, Łoboda (41. Kaczówka) - Kowalczyk, Dąbrowska (60. Grzybek)

- Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, ale nie udało nam się ich wykorzystać. W pierwszej połowie mięliśmy dużą przewagę, po przerwie mecz się wyrównał - mówił Henryk Pabijańczyk, trener Wisły.

Zdrój Busko-Zdrój - Łysica Bodzentyn 0:0

Sparta Daleszyce - UKS Iwaniska 13:0 (5:0)

Bramki: Kamila Komisarczyk 10, 34, 51, 69 z karnego, Karolina Podgórska 14, 37, Julia Furmańczyk 17, 59, Julia Iwaniec 52, 66, Katarzyna Lipa 56, 62, 65.

Sparta: Kozłowska - Pietrowska (50. Iwaniec, 68. J. Stachurska), Miśta (52. S. Sobieraj), Lipa, Ozibko - Sosnowska (74. Piwońska), Bednarska, Komisarczyk, K. Stachurska (46. W. Lech) - Furmańczyk (72. Kaleta), Podgórska (69. Fortuńska).

- Jestem zadowolony, bo poprawiliśmy skuteczność. Dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony - mówił Marcin Wengorski, trener Sparty.