Dawid Noga najlepszy w Jubileuszowym 35. Ogólnopolski Biegu Siarkowca

Piotr Szpak
Dawid Noga z Połańca mija linię mety.
Dawid Noga z Połańca mija linię mety. GRZEGORZ LIPIEC
Dawid Noga z Żaczka Połaniec zajął pierwsze miejsce w Jubileuszowym 35. Ogólnopolski Biegu Siarkowca, który w niedzielę rozegrany został w Tarnobrzegu.

W rywalizacji wzięło udział 197 zawodniczek i zawodników z klubów całego kraju. Organizatorów imprezy ta ilość najwyraźniej zaskoczyła, bowiem dla tych, którzy przybiegli na metę jako ostatni zabrakło pamiątkowych medali, które otrzymali inni uczestnicy.

- Nie przewidzieliśmy, że tak dużo osób w tym biegu wystartuje, ale medale wyślemy każdemu, komu się należały. Najważniejsze, że bieganie jest coraz popularniejsze - mówił spiker zawodów instruktor biegania w Witarze Tarnobrzeg Adam_Maślanka.

Jako drugi linię mety minął Bogdan Dziuba ze Stalowowolskiego_Klubu Biegacza, który 10 kilometrów pokonał w czasie 32,24 min.

Trzeci na mecie był Kamil Haręzga z Klubu Biegacza Krościenko Wyżne z czasem 35,12.
- Do szóstego kilometra biegałem razem z Bogdanem Dziubą, ale później oderwałem się od niego. Było za gorąco, organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do takich temperatur - mówił triumfator.

Wśród kobiet najlepszą była Marta Prejzner z Klubu Biegacza Krościenko Wyżne, która wygrała z czasem 39,15, druga na mecie Anna Rochmalska uzyskała czas 42, 27, a trzecia Małgorzata_Siembica z Victorii Stalowa Wola 42,37.

W dobrej kondycji bieg ukończył dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu Adam Strumiński.

Wśród mieszkańców Tarnobrzega, którzy którzy korzystając z pięknej pogody przyszli dopingować zawodników wbiegających na linię metę usytuowaną na Placu Bartosza Głowackiego był prezydent Tarnobrzega Grzegorz_Kiełb, który przyszedł na imprezę razem ze swoim synem Bartkiem.