Vive Tauron II Kielce wygrał z Wandą Kraków

Redakcja
Kamil Markiewicz
Vive Tauron II Kielce odniosło zwycięstwo, pokonując Wandę Kraków 31:26. Dzięki wygranej kielecki zespół awansował na drugie miejsce w tabeli i w połowie maja zagra w barażach o awans do pierwszej ligi.

Vive Tauron II Kielce - Wanda Kraków 31:26 (15:17)

Vive Tauron II: Pytlos, Markowski - Grabowski 12, Fąfara 3, Bekier 4, Czechowski, K. Bernacki, Siedlarz 6, Bis 2, Ciołak 3, Banaś 1.

Pierwsza połowa była wyrównana. W końcówce goście osiągnęli przewagę. W drugiej połowie dobrze spisywali się gospodarze. Do 50 minuty meczu kielecki zespół zdobył aż 11 bramek, a goście tylko 3. Vive Tauron II prowadził 26:20. Ostatecznie gospodarze wygrali 31:26. - Był to trudny mecz, ponieważ chcąc grać w barażach musieliśmy go wygrać. Było widać nerwowość w poczynaniach naszego zespołu, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której gra nam się nie układała. W drugiej połowie zmieniliśmy system obrony z 6-0 na 5-1 i okazało się to skuteczne. Wiosną osiągnęliśmy cel, czyli zwycięstwo we wszystkich spotkaniach i grę w barażach o awans do pierwszej ligi - mówił Rafał Bernacki, trener Vive Tauron II.

W innym meczu: MKS Biłgoraj - Orzeł Przeworsk 22:28 (13:13), pauzował MOSiR Bochnia, Vive Tauron II Kielce - Wanda Kraków 31:26 (15:17), Grunwald Ruda Śl. - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 37:26 (16:13), Wisła Sandomierz - Zagłębie Sosnowiec 27:30 (15:16).

1. MOSiR Bochnia 16 26 509-409
2. Vive Tauron Tauron II 16 23 472-418
3. Grunwald Ruda Śl. 16 22 527-451
4. Wanda Kraków 16 20 450-436
5. AZS Politechnika Kielce 16 16 436-453
6. Wisła Sandomierz 16 15 465-460
7. Zagłębie Sosnowiec 16 10 446-440
8. Orzeł Przeworsk 16 10 412-513