Twardy bój siatkarek KSZO. Wygrały z Pałacem Bydgoszcz

Rafał Soboń
Kamil Markiewicz
W niedzielę w pierwszym meczu o miejsca 9-12 w Orlen Lidze KSZO Ostrowiec wygrał z Pałacem Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:19, 26:24, 25:22).

KSZO Ostrowiec SA - Pałac Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:19, 26:24, 25:22)

KSZO: Grzelak 16, Tobiasz, Bawoł 6, Kuligowska 15, Ganszczyk 20, Godfrey 8, Nowakowska (libero) oraz Wójcik 11, Stefańska 1.

Pałac: Pieczka 12, Biedziak 3, Polak 14, Dybek 11, Misiuna 18, Skorupa 3, Korabiec (libero) oraz Nowakowska, Fojucik 3, Bałdyga, Śmieszek.

MVP: Marta Wójcik (KSZO).

Pierwszy set tylko do stanu po 4 wahał się w okolicy remisu. Później do głosu doszły bydgoszczanki (4:8), których przewaga wzrastała z każdą akcją (4:13). Przewaga zespołu z Bydgoszczy nie podlegała dyskusji również na drugiej przerwie (7:16), a ostrowczanki miały ogromne problemy z kończeniem akcji. Z upływem czasu, gospodynie zaczęły gonić rywalki (19:22), choć lepiej decydujące fragmenty wytrzymał Pałac i zwyciężył do 21 po skutecznym ataku Zuzanny Pieczki.

Druga odsłona od początku wyglądała lepiej. Ostrowczanki poprawiły skuteczność, a wyrównana walka toczyła się do stanu po 14, gdy KSZO zbudował cenną, dwupunktową przewagę, która utrzymywała się do końcowych fragmentów seta (19:17). Na finiszu ta przewaga wzrosła i podopieczne trenera Parkitnego rozstrzygnęły tę partię do 19 po punktowej zagrywce Ganszczyk.

Początek trzeciego seta to seria błędów w ekipie KSZO (1:4). Ostrowczanki doprowadziły jednak do remisu po 8, by następnie prowadzić już 24:19. Roztrwoniły co prawda pięć setboli, by seta rostrzygnąć na przewagi po ataku Joanny Kuligowskiej.

Czwarty set ponownie lepiej zaczęły rywalki. Gospodynie doprowadziły do remisu po 11, wywalczyły 5 punktów przewagi, by dać się dogonić (po 21). W końcówce stanęły na wysokości zadania i wygrały do 22. Rewanż rozegrany zostanie w czwartek w Bydgoszczy. Zwycięzca dwumeczu będzie rywalizował w ostatniej rundzie o miejsce 9.