"Siatkarz Staszów'' w półfinale Świętokrzyskie Volley Cup

(akr)
Górny rząd od lewej: trener Kacper Stolarski, Karol Leks, Patryk Lampart, Michał Dziedzic,Jan Darowski, Damian Błaszczyk, Albert Franusiak. Dolny rząd od lewej: Piotr Jawor, Adam Orkisz, Wojciech Kosiński, Adrian Franusiak
W ubiegłym tygodniu w hali kieleckiej Politechniki odbył się mecz o puchar ,,Świętokrzyskie Volley Cup'' pomiędzy zespołami ,,Castorama Kielce'' i ,, Siatkarz Staszów''. Siatkarze ze Staszowa wygrali 3:1 (18:25, 22:25, 25:22, 22:25).

Pierwszy set spotkania, dał przewagę zawodnikom ze Staszowa. Zagrywka oraz blok funkcjonowały znakomicie zwłaszcza w wykonaniu Karola Leksa oraz Damiana Błaszczyka. Druga odsłona meczu to świetne wymiany obydwu drużyn. Żaden z zespołów nie mógł osiągnąć znaczącej przewagi punktowej. Przy wyniku 14-14 swoje umiejętności i klasę pokazał przyjmujący Siatkarza, Jan Darowski. Swoimi świetnymi atakami wyprowadził zespół na prowadzenie. Owocem mądrej i spokojnej gry zawodników ze Staszowa, było zwycięstwo drugiego seta.

Trzeci set, to efektowna gra Castoramy, która nie pozwoliła Siatkarzowi na rozwinięcie skrzydeł. Czwarty, a zarazem decydujący set spotkania, to duża nerwówka. W ekipie gości stabilną postawą zabłysnął Piotr Jawor. Emocje sięgnęły zenitu przy wyniku 14:12, gdzie team Siatkarza został ukarany czerwoną kartką i tym samym stratą punktu. Ostatecznie Siatkarz Staszów wygrywa i zapewnia sobie awans do półfinału rozgrywek.