Wygrany horror siatkarek KSZO w Bydgoszczy. Znowu decydował złoty set

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Zespół KSZO Ostrowiec stanie przed szansą obronienia pozycji z rundy zasadniczej. Po wygranej w złotym secie z Pałacem, w ostatniej rundzie play off zmierzy się z wygranym z pary Developres Rzeszów - Nata Piła (mecz rozegrany zostanie w niedzielę).

Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec 3:1 (20:25, 26:24, 25:19, 25:16). Złoty set: 13:15.
Pałac: Fojucik 8, Biedziak, Polak 23, Dybek 2, Misiuna 11, Skorupa 8, Korabiec (libero) oraz Pieczka 2, Twardowska 12, Bałdyga 1, Nowakowska (libero).
KSZO: Kuligowska 12, Tobiasz 5, Bawoł 17, Grzelak 10, Ganszczyk 12, Godfrey 12, Nowakowska (libero) oraz Stefańska 1, Wójcik 1.

Sędziowali: Dariusz Wolski i Marek Słowik (obaj Gorzów Wielkopolski). Widzów: 400.
Przebieg meczu: I set: 0:1, 1:5, 4:8, 10:16, 18:18, 20:25. II set: 1:0, 5:8, 13:16, 18:18, 23:20, 26:24. III set: 0:1, 8:5, 16:12, 23:14, 25:19. IV set: 1:0, 8:5, 16:13, 25:16. Złoty set: 1:0, 5:8, 9:12, 12:12, 13:15.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęły ostrowczanki, szybko wychodząc na prowadzenie 3:0. Gdy osiągnęły ośmiopunktową przewagę 13:5 wydawało się, że zmiotą rywalki z parkietu, jednak gospodynie - podobnie jak w Ostrowcu - zaczęły odrabiać starty i doprowadziły do remisu po 18. Na styku gra toczyła się jednak tylko do remisu po 20, po czym KSZO z Barbarą Bawoł na zagrywce (dwa asy serwisowe) skończył kolejne pięć akcji, a seta zakończyła myląc się w ataku Patrycja Polak.

W drugim secie remis utrzymywał się do stanu po 5. Na przerwie technicznej, po wygranej piłce na siatce przez Sophie Godfrey, KSZO schodził z trzypunktową zaliczką. Ta partia toczyła się według scenariusza już dobrze znanego. Po prowadzeniu 18:14, przyszedł remis, a po chwili nawet na prowadzenie wyszły bydgoszczanki (21:20, 23:20). Ostrowczanki obroniły dwa setbole, doprowadziły do remisu po 24, jednak po ataku Julii Twardowskiej uległy w partii numer dwa.
W trzeciej partii ostrowczanki przegrywały 7:10, a później pozwoliły rywalkom ugrać cztery punkty, by w kolejnych tyle samo odrobić. Takie serie powtarzały się, jednak ich bilans był zdecydowanie na korzyć Pałacu, który wygrał seta do 19.

Czwarty set od początku przebiegał pod dyktando gospodyń, które roztrwoniły czteropunktową przewagę równie szybko, jak ją zdobyły (6:2, 9:9). Ostatni korzystny wynik dla KSZO zanotowano przy remisie po 12. W dalszej części można mówić o koncercie gospodyń, które gładko wygrały do 16 doprowadzając do złotego seta. W nim ostrowczanki od stanu 5:4 prowadziły aż do remisu po 12, po czym na prowadzenie wyszły bydgoszczanki, był to jednak ich ostatni punkt w tej rywalizacji.

Dzięki wygranej, KSZO w ostatniej fazie play off zagra o miejsce dziewiąte. W przypadku przegranej - dziesiąte.