Drużyny z powiatu starachowickiego grają w klasie okręgowej

Dorota Kułaga [email protected]
Bramkarz Cezary Duda popisał się nie lada wyczynem - zdobył ładną bramkę strzałem głową w meczu Zenitem. Rafał Roman
Cezary Duda dobrze broni, ostatnio strzelił też ważnego gola! W sobotę o 17 Star zagra u siebie z Koprzywianką, w niedzielę Kamienna w Kielcach z Orlętami

W poprzedniej kolejce klasy okręgowej Kamienna Brody zremisowała z Zenitem Chmielnik 1:1, a Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Nidzianką Bieliny 0:2.

Bramkarz w końcówce uratował im punkt

W spotkaniu Kamiennej z Zenitem długo zanosiło się na sensację. Goście prowadzili od 60 minuty. Wyrównanie dla gospodarzy padło w 92 minucie, a więc doliczonym czasie gry. A autorem gola był bramkarz Cezary Duda.

-Powiedziałem mu, żeby pobiegł na pole karne, bo akurat wykonywaliśmy rzut rożny. Wcześniejsze centry Krystiana Kanarskiego były dobre, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Na szczęście Czarek Duda zachował się jak rasowy napastnik. Nabiegł na piłkę i ładnym strzałem głową zdobył bramkę i uratował nam punkt - mówił Adrian Sobczyński, grający trener Kamiennej.

Trenerowi Kamiennej odnowiła się kontuzja

Szkoleniowiec lidera po przerwie już nie zagrał. Powód? Kontuzja. Kilku innych zawodników z powodu urazów nie mogło wystąpić w tym pojedynku. Chodzi między innymi o Grzegorza Tobiszewskiego i Ariela Spadło.
Po rozegraniu dwudziestu kolejek Kamienna ma na koncie 50 punktów i nadal jest liderem. Jej przewaga nad drugą w tabeli Moravią Morawica w tej rundzie jednak znacząco zmalała - obecnie wynosi cztery punkty.

Teraz z Orlętami, które sprawiły niespodziankę

W ten weekend Kamienna zagra w Kielcach z Orlętami, które w ostatniej kolejce sprawiły sensację. Wygrały w Nowinach z GKS 2:1. Mecz zostanie rozegrany 3 maja, rozpocznie się o godzinie 17. Wynik i relacja zaraz po zakończeniu spotkania w naszym portalu www.echodnia.eu

Star liczy na punkty w meczu z Koprzywianką

Drugi nasz przedstawiciel w klasie okręgowej - Star Starachowice - w minionej kolejce przegrał na wyjeździe z Nidzianką Bieliny 0:2. Od 35 minuty grał jednak w dziesiątkę. -Mimo osłabienia jak równy z równym walczyliśmy z Nidzianką. Mogliśmy wyrównać, a drugiego gola straciliśmy w doliczonym czasie. Postawa drużyny napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem z Koprzywianką Koprzywnica - mówił nam Zdzisław Spadło, trener Staru. Spotkanie z Koprzywianką odbędzie się w sobote, 2 maja. Początek o godzinie 17.