Siarka Tarnobrzeg pokonała Puszczę Niepołomice

/gli/
Pomocnik Siarki Tarnobrzeg, Dariusz Frankiewicz (z piłką) rozegrał przeciwko Puszczy Niepołomice bardzo dobre spotkanie. Grzegorz Lipiec
Drugoligowa Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym stadionie Puszczę Niepołomice 3:2. Tym samym "Siarkowcy" przerwali passę pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Siarka Tarnobrzeg - Puszcza Niepołomice 3:2 (0:0)

Bramki: Marcin Truszkowski 66, Mariusz Kukiełka 79, Michał Chrabąszcz 85 - Dariusz Gawęcki 46, Roman Stepankow 52

Siarka: Melon - Stępień, Waleńcik (46 Więcek), Kukiełka, Hodowany - Oziębała, Chrabąszcz, Frankiewicz (76 Tunkiewicz), Traoré, Persona (64 Parobczyk) - Truszkowski.

Puszcza: Staniszewski - Biernat, Furtak, Lepiarz, Łączek (77 Lampart) - Szewc (68 Mikołajczyk), Gawęcki, Uwakwe, Stepankow, Madejski (83 Maluga) - Gębalski (46 Nowak).

Żółte kartki: Hodowany, Oziębała - Gawęcki.
Sędziował: Jacek Lis (Katowice)

Wreszcie. Po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa zawodnicy Siarki Tarnobrzeg wygrali mecz, który na dodatek nie układał się po ich myśli. Drużyna prowadzona przez Włodzimierza Gąsiora od pierwszych minut rzuciła się do ataków, chcąc jak najszybciej strzelić gola. Dobre akcje skrzydłami inicjowali Karol Hodowany oraz Tomasz Persona, ale obrońcy Puszczy spisywali się bez zarzutu. W 17 minucie goście stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję do strzelenia bramki. Dobrze znany w Tarnobrzegu Patryk Szewc zagrywał do wychodzącego Romana Stepankova, ale ubiegł go Artur Melon. W 26 minucie Mariusz Kukiełka uderza piłkę, z trudem ten strzał wybija bramkarz Puszczy.

Drugie 45 minut wyśmienicie rozpoczęli gracze gości, którzy wykorzystali błędy w defensywie miejscowych. Pech zaczął się od tego, że w przerwie boisko musiał opuścić stoper Siarki, Bartosz Waleńcik. Melona pokonali kolejno: Dariusz Gawęcki i Stepankov. Strata dwóch bramek podziałała mobilizująco na "Siarkowców". W 66 minucie piłkę przechwycił Przemysław Oziębała, dograł ją do Marcina Truszkowskiego, a snajper Siarki trafił do siatki. Wynik meczu wyrównał Mariusz Kukiełka. "Mario" pewnie uderzył głową, a asystą popisał się Robert Tunkiewicz. Kolejne minuty potwierdzały dominację Siarki na boisku, która miała kolejne okazje podbramkowe. Wreszcie, w 85 minucie strzałem z 18 metrów popisał się Michał Chrabąszcz, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Wynik meczu nie uległ już zmianie i "Siarkowcy" mogli się cieszyć z upragnionego zwycięstwa.