Partyzant Radoszyce wygrał z Wolanią Wola Rzędzińska

(KAR)
W sobotnim spotkaniu Partyzant Radoszyce pokonał u siebie Wolanię Wola Rzędzińska 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Vladyslav Kabaniuk.

Dariusz Wolny, Partyzant:

- Był to mecz walki. Szczęście uśmiechnęło się do nas. Wszystkie bramki zdobyliśmy po rzutach rożnych. Kilka razy przed utratą bramki ratował nas nasz bramkarz Radosław Kalisz. Ta wygrana jest dla mnie wspaniałym prezentem urodzinowym.

Partyzant Radoszyce - Wolania Wola Rzędzińska 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Vladyslav Kabaniuk 38 min., 2:0 Kabaniuk 52, 2:1 Patryk Szatko 56, 3:1 Dawid Poddębniak 60.

Partyzant: Kalisz 8 - Poddębniak 8, Pyzia 7, Prus-Niewiadomski 7, Zagdan 7 - Korol 7 (70. Nieszporek 1), Czarnecki 7, Morgaś 7, Papros 6 (85. Gołuch nie klas.) - Babin 7 (89. Kopyciński nie klas.) - Kabaniuk 8 (70. Nwachukwu 1).

Wolania: Mikrut - Furmański, Bartkowski, Cabała, Kubis - K. Wilk (75. Szkotak), Tadel (55. Adamowski), Barycza, Szatko (85 Minorczyk), Mącior (65. Szczerba) - Jaworski.

Kartki: żółte: Morgaś, Babin, Nwachukwu (Partyzant); Bartkowski, Szczerba (Wolania). Sędziował: Mateusz Łosiak (Skarżysko-Kamienna). Widzów: 150.

Mecz w Radoszycach od początku był wyrównany. Oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia bramki. W pierwszej połowie jedną z nich wykorzystali gospodarze. W 38 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym piłkę przejął Vladyslav Kabaniuk, który strzałem z pięciu metrów umieścił ją w bramce gości.

Na początku drugiej połowy Partyzantowi udało się podwyższyć prowadzenie. W 52 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ponownie do bramki zespołu z Woli Rzędzińskiej trafił Kabaniuk. Goście rzucili się do walki. W 56 minucie przyniosło to skutek w postaci kontaktowego gola. Golkipera radoszyckiej drużyny Radosława Kalisza bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonał Patryk Szatko. Wolania chciała iść za ciosem, aby doprowadzić do wyrównania. Miała ona dwie znakomite sytuacje na strzelenie gola, ale bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Kalisz, który bronił trudne uderzenia piłkarzy z Woli Rzędzińskiej. W 60 minucie po dośrodkowaniu rzutu rożnego bramkę zdobył Dawid Poddębniak, ustalając wynik spotkania na 3:1.

W czwartek, 46 rocznicę urodzin obchodził trener Partyzanta Dariusz Wolny. To zwycięstwo zespół zadedykował swojemu szkoleniowcowi.