Klasa A, grupa 1. Wyniki 19. kolejki

Redakcja
Mateusz Kokosza zdobył dwie bramki dla Grodu Ćmińsk w wygranym 4:0 meczu z MSS-Klonówką Masłów. Kamil Markiewicz
Kolejne wiosenne zwycięstwo odniósł Sokół Rykoszyn, który tym razem rozgromił jednego z faworytów ligi Samsona Samsonów aż 6:1.

Waldemar Szpiega, trener Victorii Mniów:

- Widać, że Zieleń wiosną prezentuje się nieźle. Odniosła ona zasłużone zwycięstwo. Tabela pokazuje, że Zryw plasuje się wyżej niż Partyzant, co potwierdził wygrywając w derbach. Dla mnie wygrana Sokoła nie jest niespodzianką, którą jest porażka Piaskowianki. Zgodnie z oczekiwaniem zwycięstwo odniósł Gród.

Zieleń Żelisławice-Secemin - Nida Sobków 3:0 (2:0)

Bramki: Dawid Sikorski 19 z karnego, 45, Wojciech Nidziński 67.

Zieleń: Tylko - Bartyzel (60. Szokalski), Hart, Bukowski (65. Bernat), W. Nidziński - Piekacz (55. P. Nidziński), M. Fira, A. Fira, Sikorski - Miernik (80. Słomiński), Rak.

- Goście grali ambitnie, ale nasza przewaga w tym meczu nie podlegała dyskusji. Gdybyśmy zagrali bardziej skutecznie, wynik mógł być wyższy - powiedział Karol Józefowski, trener Zieleni.

Zryw Skroniów - Partyzant Wodzisław 1:0 (0:0)

Bramka: Konrad Dzwonek 64.

Zryw: J. Koncewicz - Kwiatkowski, S. Koncewicz, Zasada, Faryna - Pawlikowski (78. Grząba), Segieta (75. Łoboda), Kocełak, Magiera (68. Wydrych), Ziółkowski - Dzwonek (86. Krakowski).

Gospodarze od 67 minuty grali w osłabieniu. Za drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Krystian Zasada. - Po raz kolejny szwankowała nasza skuteczność. Mieliśmy wiele okazji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. W końcówce sami sprawiliśmy sobie nerwówkę, ponieważ grając w osłabieniu musieliśmy walczyć o utrzymanie korzystnego wyniku - mówił Mariusz Kośmider, trener Zrywu.

Sokół Rykoszyn - Samson Samsonów 6:1 (3:1)

Bramki: Krzysztof Stańczyk 10, 70, 85, Jakub Hajduk 20, 26 z karnego, Damian Domagała 60 - Mateusz Kołodziejski 32.

Sokół: Trela - P. Wijas, M. Wijas, Poddębniak (72. Terelak), D. Domagała - Dudek (80. D. Hajduk), K. Domagała, Sornat (70. Nowakowski), Nowek (55. Porzucek) - Stańczyk, J. Hajduk.

- Wynik pokazuje naszą dobrą grę. W pierwszej połowie, po szybko strzelonych trzech golach w naszą grę wdarło się rozluźnienie, co wykorzystali goście zdobywając bramkę. Po przerwie zagraliśmy dobrze - mówił Paweł Wijas, grający trener Sokoła.

Gród Ćmińsk - MSS-Klonówka Masłów 4:0 (2:0)

Bramki: Kamil Frączyk 15, Kamil Walczak 25, Mateusz Kokosza 60, 70.

Gród: Krumplewski - Nadolnik, Arczewski, Trojan (75. Wiśniewski), Węgrzyn - Kuliński (80. Galus), K. Frączyk, T. Frączyk, Walczak (70. Kita) - Wieczorek (63. Żołowicz), Kokosza.

Piaskowianka Piaski - Piast Chęciny 0:1 (0:0)

Bramka: Przemysław Niechciał 80.

Piast: Babiarski - Gajos, Ogonowski, Wilk, Sinkiewicz - J. Zawadzki, Kurzawa, Drej (90+2 Smardzewski), K. Zawadzki (63. Frankowicz) - Niechciał, Ziopaja (57. Bielecki).

Lechia Strawczyn - Hetman II Włoszczowa 3:0 - walkower

Victoria Mniów - Victoria Górki Szczukowskie 3:0 - walkower

Najlepsi strzelcy: 23 - Kokosza (Gród), 17 - Krzysztofik (Piaskowianka), 15 - Objosło (Partyzant), 14 - Kołodziejski (Samson).