Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Niebieski marszu dla autyzmu" przeszedł ulicami Grójca

/wit/
Błękitny pochód dotarł także przed Urząd Gminy i Miasta w Grójcu. Na spotkanie maszerującym wyszedł burmistrz Jacek Stolarski i pracownicy urzędu.
Błękitny pochód dotarł także przed Urząd Gminy i Miasta w Grójcu. Na spotkanie maszerującym wyszedł burmistrz Jacek Stolarski i pracownicy urzędu. Urząd Miasta i Gminy w Grójcu
W ostatnią środę kwietnia ulicami Grójca przeszedł niebieski marsz. Wzięli w nim udział ci wszyscy, którzy solidaryzują się z osobami z autyzmem.

Błękitny pochód dotarł także przed Urząd Gminy i Miasta w Grójcu. Na spotkanie maszerującym wyszedł burmistrz Jacek Stolarski i pracownicy urzędu. Wszyscy na znak solidarności z chorymi założyli niebieskie koszulki. Burmistrz odczytał fragment pamiętnika osoby chorej na autyzm.

"Niebieski marszu dla autyzmu" został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych imienia Księdza Jana Twardowskiego w Grójcu w ramach Obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie.

Dzięki tego typu akcjom, solidarności z osobami chorymi, autyzm nie jest już tematem tabu. W Radomiu niedawno powstał Klub Rodziców Autyzm HELP.
Radomski Klub Rodziców jest już siedemnastym klubem działającym pod skrzydłami Fundacji Jaś i Małgosia (JiM).

W Polsce już jedno na sto dzieci rodzi się z autyzmem. JiMowe kluby to miejsca, gdzie rodzice stają się silniejsi. Uczą się walczyć o prawa swoje i swoich dzieci a także o ich lepszą przyszłość i akceptację w środowisku.

Kluby Rodziców działające pod skrzydłami fundacji Jaś i Małgosia powstały w wielu miastach, między innymi w Łodzi (centrala), Warszawie, Zabrzu, Gdańsku, czy Lublinie. Zrzeszają już blisko dwa tysiące rodziców dzieci z autyzmem i neurotrudnościami. Rodzice spotykają się by sobie pomagać, dzielić się doświadczeniami.

- Autyzm to nie koniec świata. Na to by do tego wszystkiego dojść potrzeba jednak czasu. Potrzeba wsparcia tych, którzy to samo już przeszli, innych rodziców chorych dzieci. W przypadku autyzmu jeżeli choruje dziecko, problemy ma cała rodzina. Dlatego opiekujemy się i dzieckiem, i rodzicami - mówi Sylwia Mądra, ogólnopolski koordynator klubów rodziców Fundacji Jaś i Małgosia.

Fundacja prowadzi centrum terapii, pod opieką którego jest ponad tysiąc dzieci z całej Polski, a także przedszkole, szkoły i warsztaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie