Stal Mielec wygrała z Siarką Tarnobrzeg

(PISZ)
Tomasz Persona rozegrał w Mielcu przeciętne spotkanie.
Tomasz Persona rozegrał w Mielcu przeciętne spotkanie. Grzegorz Lipiec
W piątkowym meczu drugiej ligi piłkarskiej Stal Mielec wygrała z Siarką Tarnobrzeg 2:1 (1:1).

Zapis meczu

Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:1).

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 18 minucie Sebastian Duda, wyrównał w 20 Marcin Truszkowski, a zwycięskiego dla mielczan gola zdobył w 70 min Kamil Kościelny.

Stal: Libera - Nikanovych, Kościelny, Duda, Getinger - Nowak, Bożek, Cholewiak, Prejs - Żubrowski, Łętocha.

Siarka: Melon - Kukiełka, Walencik, Nadolski, Persona, Frankiewicz, Parobczyk, Chrabąszcz, Tunkiewicz - Oziębała (65 Chwastek), Truszkowski.

Sędziował: Marcin Bielawski z Katowic.

Mecz w Mielcu obserwowała nie tylko ponad 200-osobowa grupa kibiców Siarki, ale także prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb. Obecni na trybunach także byli trenerzy mieleckiej Stali oraz tarnobrzeskiej Siarki Tomasz Tułacz i Jakub Kula.

Piłkarzy Siarki do boju poprowadził trener Włodzimierz Gąsior, który przez wiele lat był piłkarzem i trenerem mieleckiego zespołu. Cieszy się on wielkim szacunkiem kibiców toteż idąc na trenerską ławkę usłyszał pod swoim adresem brawa.

Już w piątej minucie piłka znalazła się w bramce tarnobrzeskiej drużyny, ale arbiter gola słusznie nie uznał, bowiem Sebastian Łętocha był na pozycji spalonej. Po raz drugi, tym razem już prawidłowo mielczanie umieścili piłkę w bramce tarnobrzeskiej drużyny w 17 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Getingera sprytnym strzałem głowę Artura Melona pokonał Sebastian Duda. Jeszcze nie dobre nie ucichły wiwaty mieleckich kibiców, a już powody do fetowania gola mieli piłkarze i kibice Siarki. Po dokładnym dośrodkowaniu Michała Chrabąszcza tym razem celnym strzałem głową popisał się Marcin Truszkowski. Później na boisku było dużo walki, ale brakowało tego na co czekali fani obu drużyn, czyli podbramkowych sytuacji.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie rzucił kibiców na kolana, gra toczyła się w środku. W 59 minucie mocniej jednak zabiły serca tarnobrzeskich kibiców, bowiem w dogodnej sytuacji znalazł się Truszkowski, ale ku rozpaczy fanów z Tarnobrzega posłał piłkę obok słupka. To co nie udało się gościom, udało się gospodarzom. Kiedy wydawało się, że gol dla Siarki jest kwestią czasu strzelili go mielczanie. Mateusz Cholewiak zagrał do Kamila Kościelnego, a ten z siedmiu metrów pokonał Melona.

Wydawało się, że tarnobrzeżanie rzucą się do ostrych ataków żeby uratować choć punkt, ale o dziwo nic takiego nie nastąpiło. Gospodarze jak mogli tak wybijali gości z rytmu, a w szeregi "Siarkowców" wkradała się nerwowość.

W kolejnym meczu tarnobrzeska drużyna zmierzy się na własnym boisku z Legionovią Legionowo, a spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 16 maja, początek o godzinie 16.