Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg

/gli/
Pomocnik Stali Stalowa Wola Radosław Mikołajczak (z piłką) był wyróżniającą się postacią w meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Grzegorz Lipiec
Trwa fatalna passa drugoligowych piłkarzy Stali Stalowa Wola. Tym razem podopieczni Jaromira Wieprzęcia przegrali z broniącą się przed spadkiem Kotwicą Kołobrzeg.

Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
Bramka: Damian Kugiel 61

Kotwica: Bartłomiej Folc - Bartosz Soczyński, Jakub Poznański, Daniel Kokosiński, Kacper Chruściński - Tomasz Rydzak (90 Dawid Berg), Michał Danilczyk (62 Dawid Ambroziak), Korneliusz Sochań, Tomasz Bejuk, Krzysztof Biegański (67 Krzysztof Bułka) - Maciej Ropiejko (46 Damian Kugiel).

Stal: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Krystian Wrona, Michał Bogacz, Marcin Kowalski - Radosław Mikołajczak, Przemysław Stelmach, Przemysław Żmuda, Paweł Giel (75 Danko Kovačević), Kamil Jakubowski (85 Patryk Tur) - Łukasz Sekulski.

Żółte kartki: Sochań, Ropiejko, Danilczyk, Kugiel, Bułka, Bejuk - Żmuda. Sędziował: Tomasz Tobiański (Gdańsk).

Kotwica Kołobrzeg w pięciu ostatnich meczach zdobyła jeden punkt. Natomiast "Stalówka" miała za sobą serię trzech porażek z rzędu. Obie ekipy chciały zgarnąć pełną pulę i obawa przed stratą bramki "ciążyła" na boiskowych poczynaniach. W pierwszej połowie mnożyły się niedokładne podania, głupie straty, a sytuacji podbramkowych było jak na "lekarstwo".

W 17 minucie dobra okazja dla Kotwicy. Zamieszanie w polu karnym starał się wykorzystać aktywny od pierwszych minut Michał Danilczyk, ale uderzenie ląduje obok słupka. Stal pierwszą groźną okazję miała dopiero w 59 minucie. Bramkarz gospodarzy Bartłomiej Folc źle wybija piłkę, przechwytuje ją Łukasz Sekulski i natychmiast decyduje się na strzał, który minimalnie mija bramkę miejscowych.

Dwie minuty później gracze Kotwicy wraz z nowym trenerem Piotrem Tworkiem unieśli ręce w geście triumfu. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się wprowadzony po przerwie Damian Kugiel, który strzałem głową pokonał Tomasza Wietechę. Od tego momentu "Stalówka" uparcie dążyła do wyrównania, a miejscowi próbowali swoich sił w kontrach.

W 78 minucie powinno być 2:0 dla Kotwicy. Kolejny rzut rożny po którym obrońcy Stali gubią się w swojej "szesnastce", Daniel Kokosiński zgrywa piłkę głową do Kugla, a ten uderza mocno, lecz Wietecha pokazuje swój wielki kunszt bramkarski i wybija futbolówkę na aut. Goście najlepszą okazję do wyrównania mieli w 87 minucie. Folc broni pierwszy strzał Sekulskiego, ale na tyle słabo, że piłka spada pod nogi Patryka Tura. Strzał młodego pomocnika Stali z linii bramkowej wybija Jakub Poznański.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i to zawodnicy Kotwicy mogli się cieszyć z upragnionych trzech "oczek". Podopiecznych trenera Wieprzęcia czeka w następnej kolejce następny wyjazd, tym razem do Niepołomic na spotkanie z Puszczą.