Nowy trener odmienił Świt. Cenny punkt Stali

Rafał Soboń
Kamil Markiewicz
W meczu sąsiadów z tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej padł remis, choć bliżej sięgnięcia po pełną pulę byli podopieczni Jarosława Jałochy. Co prawda do przerwy przegrywali 0:1, jednak w drugiej połowie za sprawą Jakuba Ostrowskiego oraz Mateusza Koterbskiego wyszli na prowadzenie. Zenit uratował punkt dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. Stal zajmuje obecnie siódme miejsce.

Zenit Chmielnik - Stal Kunów 2:2 (1:0). Bramki dla Stali: Jakub Ostrowski 59, Mateusz Koterbski 79. Stal: Kania - Haraźny, Koterbski (85. Rynio), Rutkowski, Ostrowski (90. Ćwiek), Kaczor (55. Kostrzewa), Ronduda, Kowalski, Jałocha, Mazepa, Molęda (78. Sekuła).

Grający w klasie A Świt Ćmielów zanotował trzecie z rzędu zwycięstwo. Po zmianie trenera, gdzie Piotra Paszyńskiego zastąpił Tomasz Marynowski, ćmielowianie ograli kolejno na własnym stadionie 1:0 Zorzę Tempo Pacanów oraz 2:1 Basztę Rytwiany, a w minioną niedzielę na wyjeździe pokonali 2:0 Nidzicę Dobiesławice. Mecz w zasadzie rozstrzygnął się w ciągu czterech minut pierwszej połowy.
Nidzica Dobiesławice - Świt Ćmielów 0:2 (0:2). Bramki: Dariusz Pardak 29, Andrzej Mularski 33. Świt: Kruzel - Kmera, Cebula, Relikowski (80. Sokołowski), Czerpak, Romanowski, Matyjasek, Mularski, Ćwik, Kaczmarczyk, Pardak.

W niedzielę kolejny dobry mecz rozegrali także podopieczni trenera Waldemara Domagały, którzy w Centralnej Lidze Juniorów Starszych ograli rówieśników z Elbląga 3:0. Po stracie trzeciej bramki nerwy puściły gościom, którzy w 89 minucie, a następnie już w doliczonym czasie gry ujrzeli czerwone kartki i mecz musieli kończyć w "dziewiątkę". Mimo takiego obrotu sprawy, wynik nie uległ już jednak zmianie.
MKS KSZO-Junior Ostrowiec - Olimpia Elbląg 3:0 (0:0). Bramki: Piotr Jedlikowski 49, 88, Sebastian Wąs 84. KSZO: Kozłowski - Kwiatkowski, Rutkowski, Światek, P. Jedlikowski, Wąs, Świrk (83. Chaba), Mężyk, Wochniak, Bełczowski (90 Pietrusiński), Madej (79. Piątkowski).

Gorzej spisali się juniorzy młodsi, którzy gładko ulegli w Mielcu tamtejszej Stali.

Stal Mielec - MKS KSZO-Junior Ostrowiec 4:0 (4:0). KSZO: Majchrowski (41. Krupa) - Baran, Librowski, Niekurzak (28. Bęben), Lipka (54. Praga), Stefański , Ziółkowski (41. Niedbała), Niziołek, Małaczek, Grabowski (41. Woźniak), Stawiarski (73. Nowak).