Mazurek Dąbrowskiego na otwarcie mistrzostw Europy w Hiszpanii

/dor/
W hiszpańskim kurorcie Santa Susanna rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Fitness i Kulturystyce. Startuje ponad 1200 zawodników z 191 krajów w 65 konkurencjach. W kadrze Polski znalazło się aż 14 zawodników ostrowieckiego klubu Black&White. Pierwszy dzień zawodów nie mógł się zacząć lepiej.

Jakub Szczerba, z którym trener Grzegorz Kępa pracuje ponad 3 lata, został mistrzem Europy w kulturystyce klasycznej open juniorów. Pierwszym hymnem, który odegrano był właśnie Mazurek Dąbrowskiego. To był niezwykle wzruszający moment dla zawodnika, trenera i całej polskiej ekipy. Cieszył też fakt, że na III stopniu podium uplasował się także Polak Patryk Jaskiewicz.

W następnych kategoriach Polacy również dominowali. Hubert Kulczyński, również zawodnik Black&White, którego na co dzień trenuje Radosław Słodkiewicz został wicemistrzem Europy w kulturystyce klasycznej seniorów do 183 cm. Hubert obronił tytuł z ubiegłego roku.

Niespodzianką było też II miejsce w parach kulturystycznych: Hubert Kulczyński i Natalia Kordus, również zawodniczka Black&White.

Ostatni medal dla Polski w pierwszym dniu mistrzostw zdobył Krzysztof Piekarz - brązowy medal w kulturystyce klasycznej pow. 180 cm. To był bardzo długi, bo zawody trwały do godziny 22, ale zarazem niezwykle udany dzień - na 5 medali dla Polski, 3 zdobyli zawodnicy Black&White, jestem z nich bardzo dumny i dziękuję im za godne reprezentowanie Polski, a zarazem ostrowieckiego klubu.

- Doczekałem się mistrza Europy w kulturystyce, to potwierdza, że moja praca, która jest moja pasją przynosi efekty. Z Kubą pracuję od ponad trzech lat. W 2012 roku jako mistrz Polski dostał nominację na mistrzostwa świata w Budapeszcie, tam zajął 10 miejsce. Zaczęliśmy ciężka pracę przede wszystkim nad zbudowaniem odpowiednich proporcji sylwetki. Rok temu w 2014 roku na Mistrzostwach Europy Kuba zdobył IV miejsce, pozostał mały niedosyt, ale teraz doczekaliśmy się najwyższego podium. Kolejne zawody to już Mistrzostwa Świata w Montrealu - powiedział Grzegorz Kępa, trener Black&White.