Mistrzostwa Europy w kulturystyce - drugi dzień i trzy medale dla Polski. "Brąz" zdobył Wojciech Pieczaba

/dor/
W drugim dniu zawodów w Hiszpanii zostały rozegrane wszystkie kategorie kulturystyki ciężkiej juniorów, seniorów i weteranów. Bardzo dobrze spisał się Wojciech Pieczaba z Morawicy.

Poziom we wszystkich kategoriach w tym roku był niesamowicie wysoki. Ale i tym razem Polacy zdobyli medale. Najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Skrypionek - srebrny medal w kategorii kulturystyka seniorów do 85 kg. Mariusz Bałaziński w tej samej kategorii zajął 8 miejsce, a Mariusz Tomczuk -13.

Dobrze zaprezentowali się także Rafał Domin zdobywając brązowy medal w kulturystyce do 75 kg i mieszkający w Morawicy Wojciech Pieczaba, reprezentujący Wiking Starachowice, w kulturystyce do 100 kg, który również zdobył brąz. W tej samej kategorii Tomasz Bobrowski zajął 9 miejsce.

Nieźle poradzili sobie juniorzy w kulturystyce "ciężkiej", dwóch z nich to zawodnicy Black&White w kat. kulturystyka powyżej 75 kg. Michał Domagalski był 9, a Kamil Tanwic 12. Czwarte miejsce wywalczył Piotr Nowotarski, a Kamil Kluszczyński był 7. To była niezwykle mocno obsadzona kategoria, do finałowej szóstki weszli juniorzy nie tylko z idealnymi proporcjami, ale i z bardzo mocno wyrzeźbionymi mięśniami.