Klasa A, grupa 1. Zieleń odrobiła i wygrała

Kamil Markiewicz [email protected]
Mariusz Wijas zdobył dwie bramki dla Sokoła Rykoszyn w wygranym, wyjazdowym  spotkaniu ze Zrywem Skroniów 3:1.
Mariusz Wijas zdobył dwie bramki dla Sokoła Rykoszyn w wygranym, wyjazdowym spotkaniu ze Zrywem Skroniów 3:1. Kamil Markiewicz
W meczu zespołów z czołówki tabeli, Zieleń Żelisławice-Secemin pokonała u siebie Samsona Samsonów 3:2, choć przegrywała już 0:2

Piaskowianka Piaski - Partyzant Wodzisław 3:0 (2:0)

Bramki: Przemysław Harłap 27, Rafał Koprowski 33, Robert Szymański 77.

Piaskowianka: Pol - Sieradzki, Pietrasiewicz, Butenko, Pełka (70. Tekiel) - Koprowski (65. Michałkiewicz), Stępień, Szmalec, Krzysztofik, Harłap (60. A. Gajos) - Szymański (79. Bawoł).

Gospodarze grali w osłabieniu od 5 minuty. Czerwoną kartkę za interwencję rękami poza polem karnym otrzymał bramkarz Piaskowianki Wojciech Pol. W bramce zastąpił go zawodnik z pola Przemysław Butenko, który bronił pewnie do końca spotkania. - Mimo przewagi goście w pierwszej połowie nie stworzyli sobie żadnej sytuacji podbramkowej. Po przerwie kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. Udało nam się podwyższyć wynik - mówił Grzegorz Opara, trener Piaskowianki.

Lechia Strawczyn - Piast Chęciny 2:0 (1:0)

Bramki: Krzysztof Kasprzyk 38, Patryk Zając 63.

Lechia: Picheta - Zapała, Mazur, Wilczkowski, Kozieł - Baran (70. Więckowski), Zając, K. Kasprzyk, Raczyński - Jas (60. Pańczyk), Wawrzeńczyk.

Victoria Mniów - Nida Sobków 4:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Milcarz 18, Bartosz Szkil 60, Jakub Pasierbek 65, Adam Kamont 70.

Victoria: Kaszuba - Kawiński, Kamont, Michał Milcarz, Kwaskowicz - Rusiński, Grabka (62. Pasierbek), Kłębek, Nowek (46. Szcześniak) - Mateusz Milcarz, Szkil.

Zryw Skroniów - Sokół Rykoszyn 1:3 (0:1)

Bramki: Wojciech Ziółkowski 54 - Mariusz Wijas 30, 80, Kamil Domagała 72 z karnego.

Sokół: Trela - Terelak, M. Wijas, Karbownik, B. Hajduk - Nowek (82. P. Szymkiewicz), Kołodziej, K. Domagała, Dudek - Nowakowski, Stańczyk.

- Mecz był wyrównany. O końcowym wyniku zadecydowały stałe fragmenty gry. Do przerwy prowadziliśmy 1:0, po golu Mariusza Wijasa. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. W 71 minucie po kontrataku w polu karnym faulowany był Krzysztof Stańczyk. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Kamil Domagała. Kropkę nad "i" postawił Mariusz Wijas, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową umieścił piłkę w bramce Zrywu - powiedział Paweł Wijas, trener Sokoła.

Zieleń Żelisławice-Secemin - Samson Samsonów 3:2 (2:2)

Bramki: Paweł Rak 27, Damian Miernik 32, 88 - Karol Piwowarczyk 12, Łukasz Gębski 21.

Zieleń: Kowalski - Bartyzel, Hart, W. Nidziński, Bukowski (46. Bernat) - Piekacz (80. P. Nidziński), A. Fira, M. Fira, Sikorski (70. K. Nidziński) - Miernik, Rak.

- Było to bardzo trudne spotkanie. Chwała moim zawodnikom, że przegrywając 0:2 udało im się podnieść i zwyciężyć 3:2 - powiedział Karol Józefowski, szkoleniowiec Zieleni.

Hetman II Włoszczowa - MSS-Klonówka Masłów 0:3 - walkower

Gród Ćmińsk - Victoria Górki Szczukowskie 3:0 - walkower

Najlepsi strzelcy: 23 - Kokosza (Gród), 18 - Objosło (Partyzant), Krzysztofik (Piaskowianka).

Ocenia kolejkę

Mariusz Arczewski, grający trener Grodu: - W mojej ocenie zgodnie z planem zwyciężali faworyci. Zieleń wygrała bardzo ważny mecz i mocno puka do klasy okręgowej. Niespodzianką dla mnie jest porażka Zrywu Skroniów, który jest solidną ekipą. Tabela pokazuje, że walka o awans do "okręgówki" będzie zacięta do samego końca.