Osiem medali dla dzielnych małych wojowników z Włoszczowy

Rafał Banaszek [email protected]
Nasi młodzi wojownicy z Włoszczowy wywalczyli na ostatnich Mistrzostwach Polski aż 8 medali. Na zdjęciu ze swoimi trenerami: Maciejem Budzynowskim i Damianem Skibą. Archiwum prywatne
Aż 8 medali wywalczyło 12 zawodników Włoszczowskiego Klubu Mieszanych Sztuk Walki na Mistrzostwach Polski w Wilkowicach koło Włocławka.

Niektórzy z naszych zawodników debiutowali na tej imprezie. Startowali oni w trzech formułach: karate, sumo-grapling (dzieci) i tayboksing (dorośli). Włoszczowski klub wywalczył łącznie cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal!

Złoto zdobyli: 10-letni Dariusz Kusa (jeden medal w karate, drugi w sumo-grapling), 15-letni Michał Lupa (karate) i 26-letni Jacek Kowalczyk (tayboksing).

Srebro wywalczyli: 9-letni Marcel Lupa (karate), 7-letni Igor Ławiński (sumo-grapling), 8-letni Jakub Nowak (sumo-grapling) i 24-letni Oktawian Jachowicz-Wróblewski (tayboksing). Brązowy medal w karate otrzymała 12-letnia Wiktoria Kusa.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dariusz Kusa, który wszystkie walki w karate zakończył przed czasem, łącznie z finałową. Marcel, Jakub, Igor, Oktawian i Michał debiutowali na tych mistrzostwach.

- W Mistrzostwach Polski Sztuk Walki Federacji WFMC startowały aż 22 kluby z całej Polski. Przekrojowość stylów była bardzo różna. Poczynając od różnych stylów karate, takich jak kyokushin, oyama, shindokan, a na jujitsu kończąc - opowiadał trener naszej drużyny Maciej Budzynowski.

Warto nadmienić, że nasi zawodnicy trenując wcześniej w sekcji w Kluczewsku, a od tego roku we Włoszczowskim Klubie Mieszanych Sztuk Walki, zdobyli do tej pory w sumie 45 medali (25 złotych, 13 srebrnych i 7 brązowych) na różnych pucharach, turniejach i mistrzostwach Polski w mieszanych sztukach walki.

- Chcieliśmy serdecznie podziękować staroście włoszczowskiemu Jerzemu Sulidze za dofinansowanie wyjazdu na Mistrzostwa Polski. Walki naszych zawodników można obejrzeć na naszej stronie na facebooku - mówią trenerzy.