Medalowy start Olimpu w Kielcach

(dor)
Zawodnicy Olimpu Strawczyn zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce. W Kielcach na tych zawodach rywalizowało ponad 130 osób, nie tylko z województwa świętokrzyskiego.

Ponadto w rzucie oszczepem 600 gram zwyciężył Dawid Wychowaniec - 25.88 m. Był też trzeci w rzucie dyskiem 1-kilogramowym - 22.93 m. W skoku w dal trzeci był Damian Dula - 5.81 m, tę samą pozycję w skoku wzwyż młodzików z wynikiem 150 centymetrów wywalczył Jakub Kukulski. W biegu na 600 metrów druga była Kinga Siedlarz - 1:50,46. Na 1000 metrów triumfowała Julia Szymkiewicz - 3:19,84. Wiktor Dzwonek zdobył natomiast brązowy medal w biegu na 100 metrów z rezultatem 11,61.

Krystian Surma wywalczył srebrny medal w biegu na 400 metrów z wynikiem 53,46. W biegu na 800 metrów juniorów młodszych Kamil Biela-wski uzyskał czas 2.00,02, który zapewnił mu pierwsze miejsce. Warto odnotować drugie miejsce Huberta Przeździka w biegu na 1000 metrów z rezultatem 2:56,50 oraz trzecie Sebastiana Mazura na 1500 metrów - 4:38,48.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe