Paulina Markowska pobiegła po "złoto", a potem miała finał Miss Polski Nastolatek

Dorota Kułaga [email protected]
Paulina Markowska (z prawej) wygrała bieg na 1500 metrów. Na drugiej pozycji uplasowała się Gabriela Kazberuk z Połańca. Dorota Kułaga
W imprezie, która odbyła się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, wystartowało ponad 130 lekkoatletów, nie tylko z województwa świętokrzyskiego. Byli również przedstawiciele województwa mazowieckiego. Zawodnicy z Kielecczyzny rywalizowali na tej imprezie w kategorii juniorów, juniorów młodszych i młodzików.
Łukasz Chara z LZS Sigma OSiR Staszów wywalczył brązowy medal w biegu na 400 metrów. Gratulował mu Zbigniew Jędrzejczyk.

W tym gronie nie zabrakło zawodników z Połańca, Staszo-wa i Rytwian. W biegu na 1500 metrów o zwycięstwo rywalizowały Paulina Markowska z Gryfu Rytwiany i Gabriela Kazberuk z Żaczka Połaniec. W takiej kolejności minęły linię mety, uzyskując odpowiednio czasy - 5:08,92 i 5:26,47. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym biegu rywalizowały tylko dwie zawodniczki.

Ciekawostką jest to, że w sobotę Paulina Markowska zdobyła "złoto" w mistrzostwach województwa, a w niedzielę brała udział w finałowym konkursie Miss Polski Ziemi Świętokrzyskiej Nastolatek. Odbył się on w Kieleckim Centrum Kultury. Nasza zawodniczka nie znalazła się jednak w gronie laureatek.

W pchnięciu kulą 5-kilogramową trzeci w konkursie, a pierwszy wśród zawodników z Kielecczyzny był Jakub Zieliński z Żaczka - 10.25, tuż za nim uplasował się Damian Miodyński z Gryfu - 8.76. Ten ostatni zdobył złoty medal wśród młodzików. W kuli 3-kilogramowej dziewcząt triumfowała Magdalena Żyła z Żaczka z wynikiem 8.92. Była ona też czwarta w konkursie open w rzucie dyskiem 1-kilogramowym z rezultatem 25.95.

W biegu na 1000 metrów na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Aleksandra Przybyło z Żaczka Połaniec, która uzyskała czas 3:26,83. W biegu na 400 metrów po brązowy medal sięgnął Łukasz Chara z LZS Sigma OSiR Staszów. Pokonał ten dystans w czasie 54,09.

-Wyniki na pewno byłyby lepsze, ale w ich uzyskiwaniu przeszkadzał silny, boczny wiatr. Frekwencja na tych zawodach też powinna być lepsza, ale z roku na rok maleje liczba młodych lekkoatletów, rywalizujących w tych zawodach. To jest niepokojące - mówił nam po mistrzostwach województwa w Kielcach Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.