Zawodnicy z Sandomierza zdobywali medale w biegach i skoku wzwyż

Dorota Kułaga [email protected]
Wiktoria Gromada (z prawej) z Sandomierza zdobyła złoty medal w skoku wzwyż. "Srebro" wywalczyła Karolina Malec. Dorota Kułaga
Lekkoatleci z Sandomierza również zdobywali medale w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego, które odbyły się w Kielcach.
Kamila Justyńska z MUKS Wisła Sandomierz w sobotę siegnęła po brązowy medal w województwie w biegu na 400 metrów.

W imprezie, która odbyła się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, wystartowało ponad 130 lekkoatletów, nie tylko z województwa świętokrzyskiego. Byli również przedstawiciele województwa mazowieckiego. Zawodnicy z Kielecczyzny rywalizowali na tej imprezie w kategorii juniorów, juniorów młodszych i młodzików. W tym gronie nie zabrakło zawodników z Sandomierza.

-Wyniki na pewno byłyby lepsze, ale w ich uzyskiwaniu przeszkadzał silny, boczny wiatr. Frekwencja na tych zawodach też powinna być lepsza, ale z roku na rok maleje liczba młodych lekkoatletów, rywalizujących w tych zawodach. To jest niepokojące - mówił nam po mistrzostwach województwa w Kielcach Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Jeśli chodzi o wyniki zawodników MUKS Wisły Sandomierz, dobrze spisała się 13-letnia Wiktoria Gromada, która w skoku wzwyż uzyskała wynik 150 centymetrów. -Wiał mocny wiatr, ale i tak udało mi sie uzyskać w miarę dobry rezultat, pięć centymetrów gorszy od rekordu życiowego - mówiła Wiktoria Gromada. Była pierwsza z zawodniczek z województwa świętokrzyskiego. Tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka Karolina Malec, która uzyskała 145 centymetrów i wyrównała tym samym rekord życiowy. -Jestem zadowolona z tego startu w Kielcach - powiedziała Karolina Malec.

Siostra Wiktorii Gromady - Karolina - zajęła drugie miejsce w pchnięciu 3-kilogramową kulą z wynikiem 8.80 m. Ponadto Kamila Justyńska była trzecia na 400 metrów - 1:03,19. Bardzo dobrze spisał się też młodzik Jakub Wiatrowski z Sandomierza, który wygrał skok wzwyż z wynikiem 170 centymetrów. W biegu na 100 metrów w klasyfikacji open (z zawodniczkami z Radomia) na ósmej pozycji sklasyfikowana została Karolina Paluch z sandomierza - 13,88, na trzynastej Gabriela Modras - 14,30, a na czternastej Barbara Toś - 14,60. Ta ostatnia najlepiej z naszych biegaczek spisała się na dystansie 200 metrów - była dziesiąta w klasyfikacji open z czasem 29,55.

Zawodniczki MUKS Wisła Sandomierz rywalizowały także w sztafecie 4x100 metrów. Pierwszy zespół zajął drugie miejsce, za KKL Kielce. Uzyskał wynik 55,53. Biegł w składzie: Barbara Toś, Olga Gałęza, Kamila Justyńska, Karolina Malec. Druga sztafeta uplasowała się na czwartej pozycji - 56,08. Wystąpiła w składzie: Wiktoria Gromada, Gabriela Modras, Karolina paluch, Karolina Gromada.

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków