Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Szydłowca interweniuje w sprawie organizacji ruchu na obwodnicy (nowe fakty)

Piotr STAŃCZAK, [email protected]
Skrzyżowanie ulicy Jastrzębskiej ze starą trasą E77 w Szydłowcu.
Skrzyżowanie ulicy Jastrzębskiej ze starą trasą E77 w Szydłowcu. Piotr Stańczak
Trwa budowa trasy S7 na odcinku z Radomia do Baraku. Mieszkańcy Szydłowca oraz Szydłówka skarżą się na nową organizację ruchu pojazdów na obwodnicy miasta. Swoje wnioski wysunął burmistrz miasta i gminy Artur Ludew.

Jak napisał na portalu społecznościowym Michał Kwiatek, doradca włodarza Szydłowca, Ludew rozmawiał na temat nowej organizacji ruchu na obwodnicy z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim, gdy ten przebywał w Szydłowcu 19 maja. Ten zapowiedział swoją pomoc w poprawie bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ulic Jastrzębskiej i Kolejowej ze starą trasą E77.

Zastępca burmistrza Edward Borek spotkał się też z kierownikiem budowy drogi ekspresowej S7. Urzędnicy skierowali również pismo do wykonawcy, w którym wymienili wszystkie zauważone nieprawidłowości, problemy oraz propozycję ich rozwiązania. W piśmie pojawiły się wnioski o: ustawienie tymczasowej sygnalizacji świetlnej (nie tylko aby poprawić przepustowość skrzyżowania, ale przede wszystkim z przyczyn bezpieczeństwa), dodatkowego oznakowania pionowego A-16 poprawiającego widoczność przejścia dla pieszych przy Kolejowej (najlepiej w formie tablicy z dodatkowymi ostrzegawczymi sygnałami świetlnymi), oznakowania dla samych pieszych, informującego o położeniu przejść, aby zminimalizować liczbę osób przekraczających drogę krajową numer 7 w sposób nieprawidłowy, rozważenie wprowadzenia ograniczenia prędkości przed przejściami dla pieszych do 40 km/h.

Burmistrz rozmawiał także z komendantem powiatowym policji w Szydłowcu. Jarosław Popczyński zobligował naczelnika wydziału ruchu drogowego do zweryfikowania nieprawidłowości oraz przedstawienia swoich wniosków wykonawcy. Ponadto pracownicy Urzędu Miejskiego będą monitorowali stan bezpieczeństwa na skrzyżowaniach przy obwodnicy Szydłowca. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zgłaszania zauważonych nieprawidłowości za pośrednictwem adresu [email protected] lub osobiście w kancelarii magistratu w Rynku Wielkim 1 - pisze Kwiatek.

Urzędnicy oraz zainteresowani sprawą mieszkańcy czekają na to, jak do wniosków ustosunkuje się wykonawca oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycję prowadzi jej kielecki oddział, natomiast zmiany w organizacji ruchu zatwierdzał warszawski. - Zostały one wprowadzone zgodnie z opracowanym przez wykonawcę projektem organizacji ruchu, pozytywnie zaopiniowanym przez policję i zatwierdzonym przez zarządcę drogi - GDDKiA - wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy oddziału w Kielcach. - W związku z przeprowadzonym monitoringiem nowej organizacji ruchu, również pod kątem sygnałów kierowanych przez mieszkańców Szydłowca, przedstawiciele generalnej dyrekcji rozmawiali już z wykonawcą o ewentualnej możliwości zamontowania dodatkowo tymczasowej sygnalizacji świetlnej na dwóch przejściach dla pieszych, umieszczenia znaków informacyjnych D6 (przejście dla pieszych) na tle odblaskowym oraz wyposażenia znaków ostrzegawczych A16 (przejście dla pieszych) w dodatkowe lampy wczesnoostrzegające - tłumaczy Pawelec-Buras.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie