Młodzi koszykarze Rosy Radom wywalczyli wicemistrzostwo Polski (WIDEO, ZDJĘCIA)

/SzS/
Rosa Radom wicemistrzem Polski do lat 16
Rosa Radom wicemistrzem Polski do lat 16 S. Szymczak
Rosa Radom jest wicemistrzem Polski do lat 16. W finałowym pojedynku nasz zespół przegrał z Chromikiem Żaru 40:65
MP U16 koszykarzy

Finały Mistrzostw Polski do lat 16

Rosa Radom 50
Chromik Żary 65
(16:6, 9:17, 13:12, 12:28)

Rosa:Golus 12, Ziółko 7 (1), Krakowiak 6 (1), Lewandowski 6, Lis 4 (1), Waniewski 4, Płatos 3 (1), Nowakowski 3 (1), Rojek 3, Nowik 2..

Od środy w Radomiu rozgrywane były mistrzostwa Polski koszykarzy do lat 16. Rosa Radom, która była gospodarzem, przebrnęła błyskawicznie przez fazę grupową, pokonując kolejno 106:58 Novum Bydgoszcz, GTKGdynia 86:63 oraz UKSTrefl Sopot 82:77. W półfinale radomianie dość gładko pokonali MKSPruszków 76:49.
Świetny początek
W niedzielę w finale radomscy koszykarze zagrali z UKSChromik Żary. Po pierwszych 15 minutach nic nie wskazywało, że gospodarze mogą tego meczu nie wygrać. Podopieczni trenera Dawida Mazura grali bardzo dobrze, prowadzili różnicą 10 punktów.
Słabiej w defensywie
Tuż przed przerwą drużyna Rosy jakby opadła z sił. Obrona stanęła, a goście zaczęli odrabiać straty. Na przerwę Rosa schodziła z przewagą zaledwie trzech punktów.
Trzecia kwarta była wyrównana. Po obu stronach było sporo błędów. Szkoda, że radomianie nie wykorzystali chwilowej słabości gości i nie uciekli z przewagą.
Rzucali “na oślep"
Niestety w ostatniej kwarcie gra radomian kompletnie się nie kleiła. Kiedy Chromik osiągnął kilka punktów przewagi to Rosa zaczęła grać bardzo nerwowo i bez pomysłu. Naszym graczom zdarzały się nieprzemyślane akcje i rzuty na oślep. Efekt był taki, że już w połowie czwartej kwarty goście wypracowali sobie 10-punktową przewagę i nie oddali wygranej.
W pierwszej piątce mistrzostw znalazł się Dawid Golus zawodnik Rosy, zaś MVPmistrzostw uznano Macieja Leszczyńskiego z zespołu mistrza Polski.
Głowa do góry
Naszej drużynie nie udało się wygrać, stąd u koszykarzy można było dojrzeć łzy i nerwy. Mimo przegranej wywalczyli wicemistrzostwo Polski. To jak dotąd drugi tak wielki sukces w historii klubu. Rok temu zespół U 20 wywalczył mistrzostwo Polski. Sukcesu osobiście gratulował Grzegorz Bachański, prezes Polskiego Związku Koszykówki.
Ta impreza to również kolejny przykład na to, że w Radomiu koszykówka stała się ważną dyscypliną, a Rosa Radom potrafi zorganizować zawody na wysokim poziomie. Teraz czekamy na medal seniorów.

Wyniki:W meczu o brązowy medal: MKS Pruszków - UKS Siódemka Trefl Sopot 68:74, o 5 miejsce:Novum Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 72:93, o 7 miejsce:Wisła Kraków - GKTGdynia 75:86.