Rosa wygrała w Słupsku. Brązowe medale są już o krok!

/SzS/
Fragment meczu w Słupsku
Fragment meczu w Słupsku Ł. Capar
W pierwszym meczu o trzecie miejsce w koszykarskiej Tauron Basket Lidze, Energa Czarni Słupsk przegrała sensacyjnie z Rosą Radom. W niedzielę drugi mecz w Radomiu.

Energa Czarni Słupsk 73
Rosa Radom 82
(.14:21, 23:14, 21:25, 15:22),
Energa:Shiloh 13, Blasingame 16, Nowakowski 6, Eziukwu 18, Mokros 4, Pasalić 4, Borowski 4, Cesnauskis 5, Gruszecki 3.
Rosa:Taylor, 15 Turek 25, Witka 4, Mirković 2, Gibson 16, Zalewski 0, Majewski 7, Szymkiewicz 2, Sokołowski 9, Adams 2, Jeszke 0.

Rosa rozpoczęła ten mecz tak jak sobie założyła, czyli ze szczelną obroną i z dobrą skutecznością z dystansu. radomianie nie pozwolili gospodarzom zdobywać punktów. Przez cztery minuty słupszczanie zdobyli tylko dwa “oczka". Chwilę później było już 19:9 dla Rosy.
Chaos i nerwy
Mecz toczył się w wypełnionej po brzegi hali. Słupska publiczność uchodzi za najgłośniejszą w polskiej ekstraklasie koszykarzy.
Chaos i nerwy udzieliły się koszykarzom w drugiej kwarcie. rosa walczyła, ale zaczęła pudłować z dystansu. Gospodarze zaczęli odrabiać straty i już w 14 minucie było 23:21 dla radomian. Chwilę później był już remis.
Po trójkach Michała Nowakowskiego gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 35:33. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 37:35.

Trzecia kwarta ponownie w wykonaniu Rosy była bardzo dobra. Radomianie wrócili na prowadzenie i przed ostatnią częścią gry było 60:58. Radomianie jeszcze powiększyli przewagę do siedmiu punktów. Utrzymywała się ona jeszcze dwie minuty przed końcem. Rosa kolejne akcje rozgrywała długo i mądrze, dzięki czemu wygrała. W ostatnich sekundach puściły jeszcze nerwy miejscowym graczom i doszło do przepychanek.
W niedzielę o godz. 17.30 w Radomiu rozegrany zostanie mecz nr. 2. Jeśli nie przyniesie on rozstrzygnięcia, to ostateczny pojedynek rozegrany będzie w środę, 3 czerwca w Słupsku. aą