11 medali dla Słoneczka w mistrzostwach województwa w Kielcach

Adam Ligiecki [email protected]
Patrycja Banaś (w środku) dwukrotnie stanęła w Kielcach na najwyższym podium. Honorową asystę sprinterce dał  trener Zdzisław Perepiczko.
Patrycja Banaś (w środku) dwukrotnie stanęła w Kielcach na najwyższym podium. Honorową asystę sprinterce dał trener Zdzisław Perepiczko. ARCHIWUM PRYWATNE
Osiem złotych medali, jeden srebrny i dwa brązowe - przywiozła ekipa Słoneczka z mistrzostw województwa świętokrzyskiego w Kielcach.

To był bardzo udany występ buskich lekkoatletów na mistrzostwach regionu

Aż jedenaście razy stawali na podium, w rankingu klubów - Słoneczko drugie!

W majowych zawodach na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza rywalizowało ponad 130 zawodniczek i zawodników. Buski klub Słoneczko należał do tych, którzy rozdawali karty na mistrzostwach.

Złoci supersprinterzy

Po dwa złote medale w naszych barwach wywalczyli sprinterzy Patrycja Banaś i Mateusz Wróbel oraz specjalizujący się w rzutach Dawid Kopeć.

Mateusz Wróbel uzyskał w Kielcach swój najlepszy wynik w biegu na 100 metrów. Utalentowany 15-latek złamał barierę 11,20 sekundy, osiągając świetny czas 11,17. Niestety, ze względu na zbyt silny wiatr "w plecy" ten rezultat nie będzie wpisany do tabeli rekordów. Mateusz wygrał też na koronnym dystansie 300 metrów.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęła także Patrycja Banaś. 15-letnia sprinterka ustanowiła rekord życiowy na "setkę" - 12,75 sekundy, zdobywając ponadto złoty medal w biegu na 300 metrów.

Nasi na podium

Dwukrotnie "pokrył się złotem" Dawid Kopeć, który wygrał dwie konkurencje rzutowe. Był najlepszy w oszczepie oraz w dysku wśród juniorów.

Złote krążki z Kielc przywieźli również: Konrad Imosa - pierwszy w biegu na 100 metrów juniorów i Kinga Kowalska - mistrzyni województwa na 800 metrów juniorek. Srebrny medal zdobył Konrad Imosa na 200 metrów, brązowe - juniorzy: Agata Bąk w biegu na 400 metrów oraz Norbert Wojtaszek na 800 metrów.

100 procent normy

Słoneczko zajęło też wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Dając się wyprzedzić tylko potędze w regionie świętokrzyskim - Kieleckiemu Klubowi Lekkoatletycznemu.

- Wykonaliśmy 100 procent normy, gdyż wszyscy nasi zawodnicy zdobyli medale. Teraz czekają nas starty w mistrzostwach Polski. Liczymy na kolejne sukcesy - zapowiada Zdzisław Perepiczko, prezes i trener klubu Słoneczko.

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"