Czas na finał miejski "Czwartków lekkoatletycznych"

(dor)
Weronika Uchto ma czołowy wynik w Polsce na 300 metrów.
Weronika Uchto ma czołowy wynik w Polsce na 300 metrów. Dorota Kułaga
22 maja odbyły się zawody z cyklu "Czwartki lekkoatletyczne", których organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Na stadionie rozegrane zostały biegi na 300, 600 i 1000 metrów, a pozostałe konkurencje - skok w dal, skok o tyczce i bieg na 60 metrów zostały przeniosione do Hali Legionów.

Najlepszy wynik uzyskała Weronika Uchto z rocznika 2004. Dystans 300 metrów pokonała w czasie 49,60 sekundy. - W tej konkurencji w swoim roczniku jest pierwsza z dużą przewagą. Jak ostatnio sprawdzałem w ogólnopolskich tabelach, to miała drugi wynik - powiedział Winicjusz Zalewski, nauczyciel z Kołaczkowic.

Warto odnotować wynik Bereniki Woś ze Szkoły Podstawowej 8 w Kielcach - 120 centymetrów w skoku wzwyż i Izy Banaś z Gnojna w roczniku 2004 na 300 metrów uzyskała 58,34 sekundy. 28 maja rozegrany zostanie finał miejski "Czwartków" godzina 14.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe