Dobre starty Lepiarza i Konia w biegach górskich

(dor)
Lekkoatleci z Kielecczyzny, specjalizujący się w biegach górskich, mają za sobą kolejne udane starty.

W sobotę rywalizowali w Sobótce w biegu na Ślężę. Były to Mistrzostwa Polski w biegach górskich na krótkim dystansie. Trasa biegu wynosiła 5 kilometrów, z przewyższeniem +543/-35 m i prowadziła z Sobótki na szczyt Ślęży.

Wygrał Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik z czasem 25:28, drugi był Piotr Czapla z klubu Olimpia Zabrze z wynikiem 25:53, trzeci Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski - 26:07, a czwarty Piotr Koń z RMD Montrail Team Fałków 26:48. Zawody ukończyło 532 zawodników.

W niedzielę Piotr Koń rywalizował w Jedlinie-Zdroju w II Górskim Półmaratonie na dystansie 24,5 kilometra. Zwyciężył Tomasz Gawroński z rezultatem 1:42;16, a na drugiej pozycji został sklasyfikowany Piotr Koń z Fałkowa z czasem 1:42; 41. Zawody ukończyło 483 biegaczy.

Zawodnicy z powiatu włoszczowskiego z powodzeniem startowali natomiast w półmaratonie, który odbył się w Żarkach. Jakub Caban był trzeci w klasyfikacji open i pierwszy w kategorii wiekowej, a Mariusz Bugajniak z Włoszczowy był szósty w open i drugi w kategorii M 20. W biegu w Lisowicach Jakub Caban uplasował się natomiast na szóstej pozycji w open i trzeciej w kategorii wiekowej.