Gimnazjaliści z Kazimierzy Wielkiej awansowali do ćwierćfinału

Kamil Markiewicz [email protected]
Gimnazjum Cieszkowy odpadło z Ligi Mistrzów "Echa Dnia" imienia Wita Bryły

Olaf Kapa, bramkarz Malmo FF (Gim. Kazimierza Wielka) był pewnym punktem swojej drużyny w spotkaniu z FC Basel (Gimnazjum numer 1 Chęciny).

W pierwszym spotkaniu, Juventus Turyn (Gimnazjum Cieszkowy) zmierzył się z Łudogorcem Razgrad (Gimnazjum Chmielnik). Mecz był wyrównany. Do przerwy nasza drużyna miała jedną okazję do zdobycia bramki. Nie wykorzystała jej i na przerwę schodziła przegrywając 0:1. Na początku drugiej połowy pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Miłosz Sambór, doprowadzając do wyrównania. Niestety końcówka należała do graczy z Chmielnika, którzy jeszcze dwukrotnie skierowali piłkę do bramki naszego zespołu.

- Przeciwnicy grali dobrze, strzelili nam trzy gole. Mieliśmy kilka okazji, których nie wykorzystaliśmy. Niestety nie zagraliśmy najlepiej - mówił Miłosz Sambór, strzelec gola dla Gimnazjum w Cieszkowach.

W drugim meczu Malmo FF (Gimnazjum Kazimierza Wielka) zmierzył się z FC Basel (Gimnazjum numer 1 Chęciny). Był to zacięty pojedynek, w którym obie ekipy miały dużo podbramkowych okazji. Żadna ich nie wykorzystała ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce. Mecz został rozstrzygnięty w rzutach karnych, w którym górą był nasz zespół, który wygrał 3:0. Dobrze w bramce kazimierskiej drużyny spisywał się Olaf Kapa. - W trakcie meczu oba zespoły miały szanse na zdobycie bramek, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. W rzutach karnych udało nam się wygrać - mówił golkiper turniejowego Malmo FF.

- Mecz był wyrównany. Przyszło nam walczyć o awans w rzutach karnych, które zawsze są loterią. Szczęście zawsze sprzyja lepszym. Wygraliśmy, z czego się cieszymy - powiedział Marek Kowalski, opiekun zespołu z Kazimierzy Wielkiej. Kazimierska drużyna w ćwierćfinale, który odbędzie się 2 czerwca zagra z zespołem z Chmielnika. a ą
Wyniki wtorkowych spotkań: Juventus Turyn (Gim. Cieszkowy) - Łudogorec Razgrad (Gim. Chmielnik) 1:3 (0:1), Miłosz Sambór - Kamil Ciechanowski, Bartłomiej Susło, Dominik Bielecki; Malmo FF (Gim. Kazimierza Wielka) - FC Basel (Gim. 1 Chęciny) 0:0, w karnych 3:0.

We wtorek, w Chmielniku odbyły się mecze 1/8 finału turnieju Liga Mistrzów "Echa Dnia" imienia Wita Były, z udziałem naszych drużyn.