Konrad Fryze obronił tytuł w Tenis Europe

/SzS/
Konrad Fryze z Radomia, ponownie wygrał turniej przed swoją publicznością
Konrad Fryze z Radomia, ponownie wygrał turniej przed swoją publicznością RKT Return
Zakończył się turniej Tennis Europe w Radomiu dla graczy do lat 16. Na kortach zmagała się około 100 - osobowa ekipa zawodników i zawodniczek z 10 krajów. Zwycięzcami Radom Cup 2015 zostali: Izabela Kunat i Konrad Fryze w grze pojedynczej, Weronika Falkowska/Adrianna Sosnowska i Kacper Dworak/Michał Sikorski w grze podwójnej.

Był to, 10. jubileuszowy turniej międzynarodowy Radom Cup. Wszystko wskazuje na to, że na kortach przy ul. Struga 63 taka impreza rozgrywana była po raz ostatni. Jesienią tutaj rozpocznie się budowa hali widowiskowo-sportowej i korty zostaną rozebrane. Jak zapewniają władze miasta, nowe tenisowe obiekty możliwie jak najszybciej powstaną nad zalewem na Borkach.
Obronił tytuł
W finale zmierzyli się dwaj zawodnicy Returnu Radom - Konrad Fryze i Marcin Skowroński. Tak jak przed rokiem wygrał Fryze. 6:2, 6:1. W półfinale pokonał reprezentanta Polski, Michała Sikorskiego. Wcześniej z zawodami pokonali się inni radomianie, Aleksander Sadal oraz Julia Ciura. Oboje są jednak młodsi od rywali i mają czas na wygrawanie w tej kategorii. W turnieju debla Fryze i Sikorski zajęli drugie miejsce
Wygrana Izabeli Kunat
Ciura przegrała w Irundzie z Izabelą Kunat z KT Wrocław, późniejszą zwyciężczynią. Kunat w finale pokonała po bardzo dobrym pojedynku Marcelinę Podolińską z Budowlanych Olsztyn 6:3, 6:4. W deblu dziewcząt wygrał duet Weronika Falkowska/ Adrianna Sosnowska.