Weterani z Nowej Dęby najlepsi na turnieju badmintona w Mielcu

(DASZ)
Nowodębscy badmintoniści po turnieju w Mielcu. Stoją od lewej: Mieczysław Sitko, Adam Bunio i Jacek Tomasiewicz. Klęczy Mateusz Piekarz. Archiwum prywatne
W Mielcu rozegrany został kolejny już 93 turniej Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie. Do znakomitej formy młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba, którzy w tym sezonie robią prawdziwą furorę na badmintonowych kortach całej Polski, dostroili się również nowodębscy weterani.

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii oldboys zwyciężył najstarszy od już dwóch lat uczestnik Adam Bunio, na co dzień szkoleniowiec badmintonistów Stali, który w drodze do pierwszego miejsca stoczył zacięte, ale zwycięskie pojedynki ze swoimi młodszymi kolegami z Nowej Dęby. Drugie miejsce wywalczył Jacek Tomasiewicz, a trzecie Mieczysław Sitko. Tak więc całe podium dla zwycięzców dla weteranów z Nowej Dęby, na których w tym sezonie nie ma mocnych w tej kategorii wiekowej.

W grze podwójnej rozgrywanej w formule open zwyciężył zdecydowanie debel Adam Bunio/Mieczysław Sitko. Dzięki temu zwycięstwu obaj nowodębscy weterani wygrali klasyfikację generalną w grach podwójnych w tegorocznej edycji Grand Prix.

Było to już 114 zwycięstwo i 168 podium Adama Bunio trenera badmintonistów z Nowej Dęby na mieleckich kortach w 10-letniej historii trwania cyklu tych zmagań.