Dwa medale zapaśników Czarnych Połaniec na mistrzostwach Polski

/dor/
Sebastian Barabasz (z lewej) zdobył złoty medal, a Patryk Jurkowski brązowy. Obok Kamil Ałdaś i trener Wiktor Skrobacz. Archiwum prywatne
Blisko 200 zawodników stanęło do walki o medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski w kategorii kadetów i juniorów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w Rudniku koło Raciborza.

Oprócz najlepszych zapaśników z Polski, w zawodach rywalizowali też zawodnicy z Niemiec, Rosji, Litwy, Ukrainy i Słowacji, którzy w większości okazali się wymagającymi rywalami dla naszych zapaśników. Dodajmy, że organizatorem międzynarodowego turnieju był Ludowy Klub Sportowy Dąb Brzeźnica.

W mocnej stawce rywali z dobrej strony pokazali się zawodnicy klubu z Połańca. W rywalizacji juniorów w pięknym stylu złoty medal wywalczył Sebastian Barabasz z Czarnych w kategorii 55 kilogramów.
Czarni zdobyli jeszcze brązowy medal w kategorii kadetów w wadze do 42 kilogramów. Wywalczył go Patryk Jurkowski i warto odnotować, że był to jedyny medal polskich zawodników w tej kategorii wiekowej. Ten "brąz" ma więc dużą wartość.

W dobrze obsadzonych zawodach startował jeszcze Kamil Adaś w kategorii do 85 kilogramów. Nie udało mu się wywalczyć miejsca na podium. Ostatecznie został sklasyfikowany na trzynastej pozycji. -Ekipa Czarnych wróciła z dwoma medalami. W klasyfikacji drużynowej w gronie 40 klubów i 5 ekip zagranicznych wśród juniorów zajęła 10 miejsce , a w kadetach uplasowała się na 15 pozycji - mówił trener Wiktor Skrobacz.