Klasa A. Grupa 2. Wielka radość w Stalach

Piotr Szpak [email protected]
Trener Transdźwigu Rafał Oleniacz był szczęśliwy po meczu.
Transdźwig Stale awansował do klasy okręgowej natomiast w barażach o awans zagra drużyna Jezioraka Chwałwice, która wygrała w Podwolinie.

Radosan Radomyśl 1 (0)
Korona Majdan Kr. 6 (2)
Bramki:
Jędrzejewski 55 - Pogoda 20, 50, 81, Letniowski 25, Nowak 59, Trela 69.
Radosan: Rojek - Madej I, Pakuła, Story, Bolko - Jędrzejewski, Maciurzyński (46 Gąsiorowski), Krzysztof Zięba, Konrad Zięba - Wolak (23 Białecki), Budziło (47 Borys).
Korona: M. Franuszkiewicz - P. Franuszkiewicz, Hajduk, Wilk, Gawroński - Letniowski (46 Trela), Łapa, Żak, Sadecki - Nowak, Pogoda.
Sędziował: Rafał Sawicki z Tarnobrzega. Widzów: 100.
Na boisku w Żabnie, gdzie Radosan rozgrywał w tym sezonie mecze w roli gospodarza padło goście górowali nad rywalami w każdym elemencie gry.
Wygrana piłkarzy z Majdanu Królewskiego mogła być znacznie okazalsza, ale przyjezdni nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych goli.
Gospodarze, którzy tym meczem po roku gry w “okręgówce" żegnali się z występami w tej klasie rozgrywkowej bardzo się starali, ale nie dali rady uchronić się przed wysoką porażką.
KS Podwolina 1 (0)
Jeziorak Chwałowice 3 (3)
Bramki:
Łątka 65 - Oźga 8, 22, Nowiński 15.
Po 22 minutach gry goście wygrywali już 3:0 i byli praktycznie pewni zwycięstwa.
Niespodziewanie nerwowo zrobiło się dwie minuty przed końcem spotkania, kiedy to arbiter Piotr Chmura ze Stalowej Woli usunął z boiska dwóch graczy drużyny z Chwałowic.
Goście bardzo się tym fiatem denerwowali, bowiem już w środę czeka ich pierwszy barażowy mecz o awans z Jelną.
Transdźwig Stale 2 (1)
LZS Jadachy 1 (0)
Bramki:
Kamieniarz 33, Uznański 64 - Bochnak z karnego 48.
Gospodarzy urządzało tylko zwycięstwo, bowiem w przypadku remisu zostaliby prześcignięci przez Jezioraka oraz rezerwy Siarki. Cel został osiągnięty, a po meczu rozpoczęła się feta z okazji awansu.
Łęg Stany 3 (2)
Strzelec Dąbrowica 2 (1)
Bramki:
Ł. Kozioł 10, Marut 30, P. Kozioł 90 - Byczek 35, Hałka 57.
W ostatnim meczu sezonu szczęście uśmiechnęło się dla graczy ze Stanów, którzy zwycięskiego gola zdobyli w ostatniej minucie gry.
Wielowieś Tarnobrzeg0 (0)
Sanna Zaklików 7 (4)
Bramki:
Chojnowski 5, 74, A. Kozłowski 15, Ostrowski 27, T. Baran 30, 54, Żyłko 69 z karnego.
Jednego z siedmiu goli dla gości zdobył bramkarz drużyny z Zaklikowa Mateusz Żyłko, który wykorzystał rzut karny. Zaklikowianie mogli wygrać to spotkanie w dwucyfrowych rozmiarach.
Borykająca się z olbrzymimi problemami ekipa Wielowsi ambitnie dotrwała do końca sezonu.
W innych meczach: Truck Kotowa Wola - San Kłyżów 3:1 (1:1), Dul 33, A. Idec 57, Mierzwa 72 z karnego - Zalewski 43; Ceramika Hadyków - Siarka II Tarnobrzeg 1:8 (1:1), Szlage - Persona 5, Mieszkowicz, Woźniak, Dziuba.
1. Transdźwig Stale 26 59 92-33
2. Jeziorak Chwałowice 26 58 70-25
3. Siarka II Tarnobrzeg 26 58 103-31
4. San Kłyżów 26 46 59-44
5. LZS Jadachy 26 40 55-53
6. Korona Majdan Królewski 26 35 57-44
7. Truck Kotowa Wola 26 38 47-42
8. Klub Sportowy Podwolina 26 33 43-56