Partyzant Radoszyce zakończył piłkarski sezon. Nie udało się awansować do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu

Kamil Markiewicz [email protected]
Ukraiński pomocnik Władysław Kabaniuk (na pierwszym planie) w niedzielę rozegrał ostatni mecz w barwach Partyzanta Radoszyce. Rafał Roman
Partyzant Radoszyce przegrał półfinałowe spotkanie Pucharu Polski. Zawodnicy już nie trenują. Zajęcia wznowią między 15 a 20 lipca

Nasza drużyna z dobrej strony zaprezentowała się w niedzielnym, półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego, który odbył się w Bodzentynie. Partyzant zmierzył się w nim z miejscową Łysicą. Jako pierwsza na prowadzenie wyszła nasza drużyna. W 19 minucie gola strzelił Roman Babin. Wszystko wskazywało na to, że radoszycki zespół zwycięży w tym spotkaniu. Niestety końcówka zmieniła oblicze tego pojedynku. W 83 minucie do wyrównania doprowadził Mirosław Kalista, który zdobył bramkę z rzutu karnego. Wszyscy oczekiwali na dogrywkę.

Dwie bramki w końcówce meczu

Nadzieję na zwycięstwo naszym zawodnikom przywrócił Babin, który w 89 minucie strzelił gola dającego prowadzenie naszej drużynie. Niestety w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Piotr Pawłowski.

W dogrywce znacznie skuteczniej zagrali gracze Łysicy, którzy strzelili trzy gole i ostatecznie zwyciężyli 5:2. Widać było, że naszym graczom zabrakło sił. - Jestem zadowolony z tego, jak mój zespół zagrał przez 90 minut. Mogliśmy ten mecz rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry, w którym byliśmy lepsi od przeciwników. Niestety nie wykorzystaliśmy swoich okazji. W dogrywce moim zawodnikom brakowało siły, a gospodarze zagrali bardzo skutecznie - mówił Dariusz Wolny, trener Partyzanta.

Trener żegna się z Partyzantem

Niedzielne spotkanie było ostatnim, w którym Partyzanta poprowadził trener Dariusz Wolny. W nowym sezonie będzie on szkoleniowcem jednej ze śląskich lub opolskich drużyn. - Przyzwyczaiłem się do pracy w Radoszycach. Na pewno pozostanie mi sentyment do Partyzanta. Poznałem tu fajnych zawodników. Myślę, że ten zespół było stać na zajęcie miejsca w środkowej części tabeli - mówił Dariusz Wolny.

Jarosław Komisarski nowym szkoleniowcem

Potwierdziła się nasza informacja o tym, że nowym szkoleniowcem radoszyckiego zespołu będzie Jarosław Komisarczyk, który wiosną grał w Neptunie Końskie. Oprócz prowadzenia ekipy seniorów, będzie on także trenerem juniorów młodszych.

Przygotowania do nowego sezonu Partyzant rozpocznie między 15 a 20 lipca.