Sandra Drabik ze srebrem Igrzysk Europejskich w Baku

Kamil Markiewicz
Sandra Drabik w finałowe Igrzysk Europejskich w Baku uległa Nicoli Adams z Wielkiej Brytanii. www.olimpijski.pl/Szymon Sikora
Pięściarka Sandra Drabik w finale w kategorii do 51 kilogramów I Igrzysk Europejskich w Baku uległa aktualnej mistrzyni olimpijskiej Nicoli Adams z Wielkiej Brytanii 0:2

W czwartkowym finale, który odbył się w stolicy Azerbejdżanu nasza reprezentantka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Najeży pamiętać, że przyszło jej się zmierzyć z najlepszą na świecie zawodniczką w tej kategorii wiekowej Brytyjką Nicolą Adams.

Walkę rozpoczęła bardzo dobrze

Sandra Drabik, która na co dzień jest zawodniczką Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce, od początku walki prezentowała się dobrze. Nie było widać u niej żadnej tremy, mimo, że zmierzyła się z utytułowaną rywalką. W pierwszej rundzie nasza pięściarka kilku krotnie zadała celne ciosy Brytyjce. Najgroźniejsze były uderzenia prawym sierpowym i lewym prostym. Sędziowie niejednogłośnie zadecydowali, że w pierwszej partii zwyciężyła Adams.

Do końca walczyła o korzystny wynik

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów obu zawodniczek. W końcówce bokserka z Kielce trafiła silnym lewym prostym rywalkę. Trzecie starcie było najgorsze w wykonaniu Polski. Brytyjka szybciej poruszała się w ringu. W czwartek, ostatniej rundzie, Drabik walczyła bardzo dobrze. Niestety nie zdołała ona odrobić strat. Ostatecznie zwyciężyła Nicola Adams. Sędziowie ze Szwecji i Kolumbii punktowali 39:37, 39:37 na korzyść Brytyjki, natomiast arbiter z Tunezji 38:38. - Adams jest dobrym przeciwnikiem. Zdawałam sobie, że będzie to bardzo trudna walka. Wiedziałam, że mogę jej stawić czoła - mówiła po walce Sandra Drabik.

Ogromy sukces naszej zawodniczki

Srebrny medal zdobyty przez Sandrę Drabik w Baku, jest ogromnym osiągnięciem naszej zawodniczki. We wszystkich czterech walkach, które nasza zawodniczka stoczyła w Baku, pokazała się ona z bardzo dobrej strony.

Adamus, Drabik i brązowa medalistka Elif Coskun (Turcja) uzyskały kwalifikacje do mistrzostw świata, które odbędą się w październiku w Doha. Jest to jeden z głównych turniejów podczas, którego będzie można zdobyć kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio, które odbędą się w 2016 roku.