Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1. Gole dwóch Michałów (WIDEO,zdjęcia)

(SAW)
Drugą bramkę dla Korony zdobył Michał Wrześniewski.
Drugą bramkę dla Korony zdobył Michał Wrześniewski. Sławomir Stachura
W pierwszym przedsezonowym sparingu Korona Kielce pokonała beniaminka ekstraklasy Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:1.
Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1

Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Siergiej Pilipczuk 32, 1:1- Adrian Paluchowski 34, 2:1 Michał Wrześniewski 37, 3:1 Michał Przybyła 79.

Korona, I połowa: Małkowski - Gabovs, Wrześniewski, Grzelak, Sylwestrzak - Sobolewski, Jovanović, Załęcki, Cebula, Pilipczuk - Piccioni. II połowa: Trela - Turzyniecki, Kiercz, Wrześniewski, Sierpina - Paprocki, Rogala, Kamiński, Aankour, Kluska (69. Przybyła) - Górski.

Termalica, I połowa: Nowak - Chomiuk, Sołdecki, Abramowicz, Jarecki - Plizga, Pleva, Kupczak, Kowal, Biskup - Paluchowski. II połowa: Olszewski - Fryc, Vidović, Miszczenko, Wróbel - Kogut, Kaczmarczyk, Babiarz, Foszmańczyk, Plizga - Drozdowicz.

Sędziował: Marcin Szrek.

Pierwszy sparing Korony zakończył się wygraną, choć jak mówi trener Marcin Brosz nie wolno wyciągać z niego zbyt daleko idących wniosków. W pierwszej połowie zagrał ten teoretycznie mocniejszy skład i w Koronie i w Niecieczy, więc na boisku było dosyć ciekawie. W drugiej połowie, gdy obaj trenerzy wymienili prawie całe jedenastki gra była chaotyczna, choć ozdobą tej części był efektowny gol Michała Przybyły, który uderzył z woleja wykańczając ładną akcję kielczan.

Składnych akcji i więcej jakości na boisku zdecydowanie więcej było w pierwszej połowie. Korona zdobyła prowadzenie po dobrym dośrodkowaniu Pawła Sobolewskiego z rzutu rożnego i efektownej główce Siergieja Pilipczuka. Goście, którzy byli bardziej zgrani i na początku lepiej operowali piłką, doprowadzili do remisu po błędzie Zbigniewa Małkowskiego (wypuścił piłkę z rąk), co wykorzystał Adrian Paluchowski. Szybko drugiego gola dla kielczan zdobył wychowanek Korony Michał Wrześniewski (uderzył z pola karnego) i znów na trybunach było dużo braw, podobnie jak po każdej udanej akcji. Wrześniewski, to jedyny zawodnik, który rozegrał cały mecz, ale jak mówił trener Brosz takie były przedmeczowe założenia.

- Michał zagrał dobre spotkanie, ale pamiętajmy, że to tylko sparing - przyznał Brosz.
W Koronie testowanych było kilku zawodników, ale nie wszyscy wypadli dobrze. Słabo prezentował się włoski napastnik Gianmarco Piccioni, niewiele lepiej po przerwie inny snajper - Maciej Górski. Jak pozostali?

- Nie chcę oceniać poszczególnych zawodników. Wygrała Korona jako zespół. Przed przerwą kibice oglądali Koronę, w której były te bardziej znane nazwiska, po przerwie na boisku było więcej młodzieży - mówił trener Brosz.

Przyznał, że jeszcze w sobotę zostanie ogłoszona kadra zawodników, którzy wyjadą w poniedziałek na obóz do Wodzisławia Śląskiego. Będzie w niej od 24 do 26 zawodników, a tygodniowe zgrupowanie zakończy się sparingiem z czeską pierwszoligową Karviną.

Sparing z Niecieczą z trybun obserwowali Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Wojciech Małecki, Lukas Klemenz, Kamil Matulka, Przemysław Trytko i Aleksandr Fertovs. Malarczyk wciąż pertraktuje z klubem w sprawie nowego kontraktu, pozostali są po urazach, a Małecki żegna się z Koroną. Arkadiusz Bilski, pełnomocnik zarządu Korony do spraw sportowych mówi, że klub stara się sfinalizować nową umowę z Malarczykiem, chce też zatrzymać Radka Dejmka i Przemysława Trytko.

- Piotrek Malarczyk to wychowanek i już właściwie ikona Korony, choć ma dopiero 24 lata. Mam nadzieję, że w poniedziałek wsiądzie z drużyną do autokaru, który będzie jechał do Wodzisławia Śląskiego - mówi Bilski.