Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak wygląda zabieg hydrokolonoterapii i komu może pomóc?

(IMO)
Pani Anna, terapeutka  Ener Vity prezentuje urządzenie służące do hydrokolonoterapii.
Pani Anna, terapeutka Ener Vity prezentuje urządzenie służące do hydrokolonoterapii. Ener Vita
Hydrolokolonoterpia to jedna z metod oczyszczania organizmu.

- Usuwa kamienie kałowe oraz substancje gnijące na ściankach jelita na całej jego długości. Ten naturalny proces czyszczenia powoduje ustąpienie symptomów, które bezpośrednio lub pośrednio zależą od funkcjonowania jelita grubego - mówi Hanna Czarkowska, która wraz z mężem lekarzem Wiesławem Czarkowskim prowadzi Klinikę Zdrowego Człowieka Ener Vita w Kielcach.

Bakterie i grzyby, które zatruwają organizm

Większość ludzi cierpi na zaburzenia naturalnej symbiozy bakterii przewodu pokarmowego. Poprzez wysterylizowane i zdenaturyzowane produkty spożywcze, złe odżywianie, styl życia, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, trucizny oraz nadmierne stosowanie leków zostaje zaburzona równowaga pomiędzy niechorobotwórczymi bakteriami a człowiekiem.

- Skutkiem tego jest osłabienie sił obronnych organizmu. Ponad 30 procent ludności ma zaburzoną przemianę materii poprzez występowanie w jelicie grubym nadmiernej ilości chorobotwórczych drobnoustrojów, takich jak: grzyby, pleśnie, bakterie, pierwotniaki i robaki. Z tego powodu trucizny i uboczne produkty przemiany materii nie są w wystarczającym stopniu rozkładane i wydalane. Dochodzi wtedy do samozatrucia organizmu. Utrata sił witalnych, zmęczenie, depresja, brak koncentracji, agresja oraz lęki są częstymi skutkami takiego negatywnego stanu - mówi Hanna Czarkowska.

- Wiele chorób, takich jak: infekcje, zapalenia, reumatyzm, poliarthritis, choroby skóry, nadciśnienie, migreny, alergie zostało w świetle najnowszych badań przypisanych źle lub niewłaściwie funkcjonującemu jelicie grubemu. Za sprawne oddziaływanie naszego organizmu odpowiedzialny jest również układ immunologiczny. Mieści się on w 80 procentach w ściankach jelita cienkiego i grubego - dodaje właścicielka kliniki.

Zabieg nie jest bolesny

Hydrokolonoterapia ma między innymi wzmocnić i stymulować pracę jelit, usunąć gromadzące się pasożyty czy złogi i likwidować zaparcia. Sam zabieg ma być bezbolesny. W jego trakcie pacjent leży wygodnie na plecach na leżance zabiegowej.

- Poprzez specjalną rurkę jednorazowego użytku napływa do jelita oczyszczona przez specjalny filtr woda o różnej temperaturze. Terapeuta wykonuje w tym czasie masaż powłok brzusznych w celu równomiernego rozprowadzenia wody w całym jelicie grubym. Pacjent w czasie zabiegu stanowi układ zamknięty z aparatem do płukania jelita. Zawartość wypłukanego jelita wraz z wodą odprowadzana jest do kanalizacji. Pacjent nie odczuwa w tym czasie żadnego dyskomfortu. Rozpuszczające działanie wody oraz zmiana jej temperatury pobudza jelito do ruchów robaczkowych. Poprzez dodatkowe rozpuszczenie tlenu w wodzie naturalna flora bakteryjna jelita otrzymuje optymalne środowisko życia - wyjaśnia Hanna Czarkowska.

Są przeciwwskazania

Nie wszyscy mogą z takiego zabiegu skorzystać. Nie wykonuje się go przy ostrych i przewlekłych zapaleniach jelita, ostrej niewydolności serca, hemoroidach, ciąży powyżej 3 miesiąca, krwotoku żołądkowo-jelitowego, niedawno przebytej operacji okrężnicy, uchyłkowatości jelita czy chorobach psychicznych.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie