Wielka radość w Chwałowicach, Knapach oraz Ulanowie. Sezon 2014/2015 zakończony

(PISZ)
Piłkarze Jezioraka Chwałowice wywalczyli awans do stalowowolskiej klasy okręgowej pokonując w niedzielnym rewanżowym spotkaniu Francesco Jelna 1:0. Pierwszy mecz chwałowiczanie wygrali 4:1 a po spotkaniu podopieczni trenera Mieczysława Ożoga mogli fetować sukces.

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi w Knapach gdzie Kolejarz pokonując rywali z Zabrnia awansował do klasy A. Pierwszy mecz zakończył sie remisem 1:1. Pierwsza połowa rewanżowego spotkania zakończyła się bezbramkowo. Po przerwie prowadzenie zdobyli gracze z Zabrnia i to oni bliscy byli szczęścia.

Gracze Kolejorza nie spasowali jednak i mimo, że w drugiej połowie grali w "dziesięciu" zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugi niedzielny mecz o prawo gry w klasie A pomiędzy Retmanem Ulanów i Sanem Wierzawice zapowiadał się emocjonująco (pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2:2), ale był spotkaniem praktycznie do jednej bramki. Ulanowanie wygrali pierwszą połowę 4:0 i stało się jasne, że w drugiej będą tylko odliczać minuty pozostałe do zakończenia spotkania. Tak też się stało. Ekipę Retmana poprowadził do zwycięstwa trener Marek Kostyra, który zdobył dwa gole.

Wyniki: O awans do klasy okręgowej: Francesco Jelna - Jeziorak Chwałowice 0:1 (0:1), Oźga 43 z karnego, pierwszy mecz 1:4, awans Jeziorak; o awans do klasy A: Retman Ulanów - San Wierzawice 6:1 (4:0), Wojtak 15, Kostyra 20, 47, Ciosmak 26, T. Małek 42, Kudyba 87 - Finiarz 88 z karnego, pierwszy mecz 2:2, awans Retmana; Kolejarz Knapy - WKS Zabrnie 3:2 (0:0), Polek 2, Tyniec dla Kolejarza, pierwszy mecz 1:1, awans Kolejarza.