Srebro dla Bartłomieja Stója z Victorii Stalowa Wola

/gli/
Bartłomiej Stój (pierwszy z lewej) z Victorii Stalowa Wola na drugim stopniu podium Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą. PZLA
Udanie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej dla Bartłomieja Stója z Victorii Stalowa Wola.

W pierwszym dniu 69. Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywają się w Białej Podlaskiej Bartłomiej Stój z Victorii Stalowa Wola zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą.

Podopieczny trenera Jacka Łypa eliminacje w swojej grupie zakończył z pierwszym wynikiem - 16,96 metrów. Był to ogólnie trzeci rezultat dnia. W finale Stój pchnął kulą na odległość 18,83 metrów co dało mu srebrny medal. Wygrał Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno, który uzyskał odległość 22,12 metrów, a wcześniej w eliminacjach ustanowił nowy rekord Polski juniorów - 22,21. Przed Stójem jeszcze jedna medalowa szansa, konkurs rzutu dyskiem.

W eliminacjach biegów na 800 metrów pań świetnie zaprezentowały się zawodniczki Victorii, Oliwia Pakuła oraz Angelika Sarna. Obie wygrały swoje biegi eliminacyjne. Oliwia z czasem 2:12,15, a Angelika - 2:13,34. Piąte miejsce w tym samym biegu zajęła Aleksandra Barszcz z Victorii (2:18,53). Zarówno Oliwię, jak i Angelikę zobaczymy podczas finału A, natomiast Olę w finale B. Biegi te odbędą się w poniedziałkowej sesji popołudniowej.