Oliwia ze złotem, Angelika ze srebrem. Sukcesy zawodniczek Victorii Stalowa Wola na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce

/gli/
Oliwia Pakuła biegnie po złoto, a Angelika Sarna po srebro.
Oliwia Pakuła biegnie po złoto, a Angelika Sarna po srebro. PZLA
Drugi dzień Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce przyniósł Victorii Stalowa Wola aż dwa medale. Tym razem królowymi biegu na 800 metrów były OIiwia Pakuła oraz Angelika Sarna.

W Białej Podlaskiej trwają Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Już pisaliśmy o sukcesie Bartłomieja Stója z Victorii Stalowa Wola, który zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą. Drugiego dnia na podium mistrzostw stanęły jego dwie koleżanki klubowe Oliwia Pakuła i Angelika Sarna. W biegu na 800 metrów Victorię reprezentowały aż trzy zawodniczki Victorii: Oliwia Pakuła, Angelika Sarna i Aleksandra Barszcz. Do finału A awansowały dwie pierwsze. Pierwsza wpadła na metę Oliwia, uzyskując czas 2:09,97. Angelika zajęła drugie miejsce - 2:10,30, a medal brązowy przypadł Zuzannie Pyszel z Polonii Warszawa - 2:13,31. Aleksandra Barszcz w finale B zajęła miejsce szóste z czasem 2:18,53.

W biegu na 2 kilometry z przeszkodami startowała Katarzyna Kargol ze Sparty Stalowa Wola. Medalu nie było, ale ósme miejsce z czasem 7:25,32 to dobry prognostyk na przyszłość. Wygrała Anita Konieczek z Nadorza Powodowo - 6:44,75.

We wtorek jest kolejna medalowa szansa dla Stalowej Woli. Wspomniany już Stój wystąpi w finale rzutu dyskiem o wadze 1,75 kilograma. W eliminacjach zawodnik Victorii był najlepszy i uzyskał wynik 60,22 metrów.