Arka Koprzywnica przegrała mecze barażowe i nie awansowała (WIDEO)

Redakcja
Wojciech Ciach (drugi z lewej) grający trener Arki Koprzywnica strzelił gola w niedzielnym spotkaniu z UKS Baćkowice. Kamil Markiewicz
Wicemistrz grupy trzeciej klasy B Arka Koprzywnica zaprzepaścił szansę i nie awansował do klasy A. Nasza drużyna w rewanżowym meczu barażowym uległa w Iwaniskach, UKS Baćkowice 1:3. Gola dla naszej drużyny strzelił grający trener Wojciech Ciach.

Od 58 minuty niedzielnego pojedynki w Iwaniskach, Arka grała w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul otrzymał bramkarz Paweł Gorycki. W bramce zastąpił go Bartłomiej Kopeć, który zmienił napastnika Sylwestra Pyszczka.

W pierwszym spotkaniu Arka przegrała na własnym boisku z wiceliderem grupy czwartej z Baćkowic 2:5. Wtedy bramki zdobyli Piotr Rędzi i Sylwester Pyszczek.

- Wiedzieliśmy, jak trudne zadanie nas czeka w meczu rewanżowym. Chcieliśmy walczyć o awans, więc musimy strzelić aż cztery gole. Do przerwy mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych, wykorzystaliśmy jedną, dzięki temu prowadziliśmy 1:0. Okazało się to zbyt mało, ponieważ przeciwnik wykorzystał jeden z kontrataków, później zdobył bramkę z rzutu karnego i nasza szansa na awans przepadła - powiedział Wojciech Ciach, grający trener zespołu z Koprzywnicy.

Zespół z Koprzywnicy w tym sezonie zadebiutował w B-klasowych rozgrywkach. Zakończył go na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 37 punktów.