Cztery medale zdobyła Paulina Nogaj na pływackich mistrzostwach Polski juniorek

/W.Ł./
Paulina Nogaj zdobyła cztery medale ma pływackich mistrzostwach Polski juniorek. Włodzimierz Łyżwa
Z czterema medalami, trzema złotymi i jednym brązowym wróciła do Radomia Paulina Nogaj, zawodniczka Wodnika, z mistrzostw Polski juniorek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

- Jestem bardzo zadowolona z występu na tych mistrzostwach. Najbardziej ze złotych medali zdobytych stylem motylkowym, no i oczywiście z tego, że uzyskałam kwalifikacje na mistrzostwa świata - powiedziała nam pływaczka tuż po zakończonym finale 100 metrów stylem dowolnym.

Do trzech złotych medali, na 100 metrów stylem motylkowym (czas 1.00.21), na 50 metrów stylem motylkowym (czas 27.16) i na 200 metrów stylem zmiennym (czas 2.19.15), w ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorek (Ogólnopolska Olimpia Młodzieży) dołożyła brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym.

W eliminacjach podopieczna trenera Krzysztofa Krzysztoszka uzyskała drugi czas.
W finale, po pierwszych 50 metrach była poza strefą medalową (szósta). Ostatnie 50 metrów popłynęła bardzo szybko i jako trzecia zameldowała się na linii mety. Złoty medal zdobyła Nikola Petryka ze Śląska Wrocław (czas 56.94). Druga była najlepsza w eliminacjach Wioletta Orczykowska z Jordana Kraków (czas 57.45). Paulina Nogaj uzyskała czas 57.68 sekundy.